Neuveriteľná dráma. Súboj favorita s trpaslíkom rozhodol rozstrel

Hádzanári Dánska sa stali prvými semifinalistami majstrovstiev sveta v Egypte.

27.01.2021 20:19 , aktualizované: 22:36
dánski hádzanári Foto: ,
Hádzanári Dánska sa dočkali vytúženého titulu svetových šampiónov. Vo finále zdolali Nórsko 31:22 (18:11).

Obhajcovia trofeje zdolali v stredajšom štvrťfinále po dramatickom priebehu, dvoch predĺženiach a sedmičkovom rozstrele domácich reprezentantov 39:38.

Zápas sa skončil v riadnom hracom čase 28:28, po dvoch predĺženiach 35:35, Dáni nakoniec zvládli sedmičky a vyhrali v nich 4:3.

Hviezdny hráč severanov Mikkel Hansen takmer pripravil svojich spoluhráčov o postup, keď v závere prvého predĺženia dostal za nešportové správanie červenú kartu a Egypt zo sedmičky vyrovnal na 34:34.

Rovnaká situácia sa odohrala v druhom predĺžení na druhej strane a tak musel rozhodnúť až rozstrel.

Dáni sa v semifinále stretnú so Španielskom, ktoré si v stredajšom súboji poradilo s úradujúcimi vicemajstrami z Nórska 31:26. Majstri Európy si vypracovali rozhodujúci náskok už v prvom polčase, ktorý vyhrali 21:15, a v druhom si ho postrážili.

Medzi najlepšiu štvoricu postúpili bez problémov švédski reprezentanti po víťazstve nad Katarom 35:23.

Na svojho semifinálového súpera museli čakať, keďže duel medzi bronzovým tímom z predchádzajúceho šampionátu Francúzskom a Maďarskom sa v riadnom hracom čase skončil remízou 30:30 a vyústil do predĺženia. V ňom uspeli reprezentanti „galského kohúta“ 5:2 a tešili sa z postupu.