Vzbura Miami. Heat znova zdolali Lakers a sú v hre o titul

Basketbalisti Miami Heat si vynútili šieste stretnutie vo finále play off zámorskej NBA.

10.10.2020 06:54
Miami Foto: ,
Basketbalisti Miami Heat.

Hráčov Los Angeles Lakers zdolali v noci na sobotu po dráme 111:108 a znížili stav série na 2:3.

Tradičným lídrom floridského tímu bol opäť Jimmy Butler, ktorý zaznamenal triple double za 35 bodov, 12 doskokov a 11 asistencií. Na palubovke strávil s výnimkou pár sekúnd kompletnú porciu 48 minút.

V zápase premenil všetkých 12 šestiek vrátane štyroch v záverečnej minúte. Na druhej strane ťahal svoj tím LeBron James, ktorý si pripísal 40 bodov a 13 doskokov, keď trafil šesť z deviatich trojkových pokusov.

Hráčom Heat opäť nemohol pomôcť zranený rozohrávač Goran Dragič. Duel odohrali iba so siedmimi hráčmi, piati však doplnili Butlera dvojcifernými číslami.

Zostrih z piateho finále.

Ich druhým najlepším strelcom bol náhradník Kendrick Nunn, ktorý nazbieral 14 bodov. Lakers rotovali deväť hráčov, no k Jamesovi sa strelecky výrazne pripojili iba dvaja. Anthony Davis dodal 28 bodov a Kentavious Caldwell-Pope 16.

Miami viedlo väčšinu duelu. V druhej štvrtine si dokázalo vypracovať jedenásťbodový náskok 41:30. Hráči z Kalifornie však boli neustále na dostrel a 6:20 min pred koncom po trojke Caldwella-Popa otočili skóre (97:96).

V úplnom závere si Butler zachoval pevné nervy a šestkami 16 sekúnd pred koncom otočil skóre na 109:108 v prospech Miami.

Lakers mali k dispozícii posledný útok, no Danny Green trojku netrafil. V závere ešte Tyler Herro dodal ďalšie dva body zo šestiek.

Šiesty zápas je na programe v noci na pondelok o 1.30 SELČ.

Viac na túto tému: #lebron james #NBA #Los Angeles Lakers #Miami Heat