Rozbeh s protestom. Vedenie NBA reagovalo na pokľaknutia pri hymne

, 31.07.2020 13:10
Clippers, Lakers
Basketbalisti losangeleských klubov Lakers a Clippers s protirasistickým gestom pred zápasom reštartovanej NBA. Autor: ,

Po 142 dňoch sa znovu rozbehla basketbalová NBA. Jej reštart sa tiež niesol v znamení protirasistických protestov.

Viacerí hráči počas hrania americkej hymny napodobnili gesto hráča amerického futbalu Colina Kaepernicka a pokľakli.

"Kaep povstal za správnu vec v čase, keď ľudia neboli ochotní počúvať a pýtať sa, prečo pokľakol.

Ja som počúval, černošská komunita počúvala a dnes sme vďační za obetu, ktorú podstúpil," vzdal úctu jeden z najvplyvnejších Afroameričanov LeBron James niekdajšiemu quarterbackovi San Francisca.

Jeho gesto vyvolalo v roku 2016 vlnu kritiky a hráč už v NFL nepôsobí. NBA však voči basketbalistom nebude vyvodzovať žiadnu zodpovednosť.

„Rešpektujeme pokojný protest hráčov za sociálnu spravodlivosť. Za týchto okolností nebudeme vynucovať dodržiavanie pravidla o státí počas štátnej hymny,“ píše sa v oficiálnom stanovisku súťaže.

NBA bola prerušená od 12. marca po vypuknutí pandémie koronavírusu. Všetky zápasy sa po reštarte súťaže budú hrať pred prázdnym hľadiskom v uzavretom komplexe v Orlande na Floride.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#NBA #Los Angeles Lakers #lebron james #Black Lives Matter
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku