Dončič sa blysol triple double, Philadelphia prišla o Embiida

Basketbalisti Dallasu zvíťazili v zápase NBA na palubovke San Antonia 109:103. Luka Dončič v drese hostí dosiahol 26 bodov, 14 asistencií a 10 doskokov a trinástykrát v sezóne dosiahol triple double.

27.02.2020 10:39
Luka Dončič Foto: ,
Luka Dončič z Dallasu.

Na triumfe Mavericks sa výrazne podieľal aj Kristaps Porziňgis, ktorý nazbieral 28 bodov a 12 doskokov.

Slovinec dosiahol trojitý dvojciferný ukazovateľ už celkovo 21-krát v kariére a už v 20 rokoch vyrovnal štatistiku dlhoročného rozohrávačského lídra Dallasu Jasona Kidda. San Antoniu chýbal pre problémy s ramenom ich prvý pivot LaMarcus Aldridge a už po prvej štvrtine prehrávalo o 16 bodov.

„Prišiel som sem s plánom, ktorý bol úbohý a v prvej štvrtine z toho súper ťažil. Dostali sme sa do diery, no som hrdý na to, akú snahu hráči vyvinuli, aby sme sa dotiahli,“ sebakriticky zhodnotil duel podľa AP tréner San Antonia Gregg Popovich.

Houston zvíťazil piatykrát za sebou, keď doma zdolal Memphis 140:112. James Harden pomohol Rockets 30 bodmi napriek tomu, že nezasiahol do štvrtej štvrtiny. Russel Westbrook pridal 33 bodov.

Minikrízu prežíva Utah, ktorý prehral štvrtý duel v sérii, keď nestačil doma na Boston 103:114 a v nabitej tabuľke Západnej konferencie klesol na 6. priečku. Boston naopak vyhral tri zo štyroch stretnutí na púti po západe.

Miami prekvapujúco nestačilo doma na Minnesotu 126:129, keď nezvládlo záver. Ešte štyri minúty pred koncom domáci viedli o 12 bodov, lenže 9 sekúnd pred koncom rozhodol Jordan McLaughlin. Prehra Miami je o to trpkejšia, že Minnesota už nemá reálnu šancu na play off. Najlepším strelcom Timberwolves bol D'Angelo Russell. Posila z Golden State dala 27 bodov, z toho sedem trojok.

„Ani zďaleka nedokážem povedať všetko o tej partii, ktorá v šatni vznikla. Je to výnimočná skupina, ktorá prechádza mnohým neznámym, zmenou i nepriazňou osudu a ja žasnem, ako to zvláda,“ povedal tréner Minnesoty Flip Saunders.

Zlý večer zažila aj Philadelphia. Už v prvej štvrtine prišla pre zranenie ramena o pivota Joela Embiida a piaty tím východu napokon prehral na palubovke jedného z najhorších tímov ligy Clevelandu 94:108.