Lakers prvýkrát od úmrtia Bryanta vyhrali. Dostávame sa cez to, vraví James

Basketbalisti Los Angeles Lakers dosiahli v NBA prvé víťazstvo od úmrtia Kobeho Bryanta. Po dvoch prehrách za sebou uspeli na palubovke Sacramenta 129:113 aj zásluhou LeBrona Jamesa, ktorý si pripísal jedenáste triple double v sezóne a 92. v kariére za 15 bodov, 11 asistencií a 10 doskokov.

02.02.2020 07:48 , aktualizované: 13:37
LeBron James Foto: ,
LeBron James zakončuje akciu Lakers v Sacramente.

Kalifornský veľkoklub dal už v prvom polčase 81 bodov, čo je sezónne maximum. „Sme pripravení a postupne sa cez to dostávame. Naša povinnosť je ísť hrať a ukázať víťaznú mentalitu. Presne tak by to chcel aj Kobe,“ odpovedal podľa agentúry AP James na otázku, ako sa tím vyrovnáva s psychickou záťažou.

Tréner Rick Carlisle slávil jubilejné 500. víťazstvo v kariére, jeho Dallas si doma poradil s Atlantou 123:100.

Kyrie Irving si zranil koleno a nedohral duel vo Washingtone, kde jeho Brooklyn prehral 107:113. Iba deň predtým pritom predviedol svoj najlepší výkon v sezóne s 54 bodmi. V nedeľu ho čaká vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

Hráči Charlotte viedli ešte v tretej štvrtine o 19 bodov v San Antoniu, no napokon prehrali 90:114.

NBA – výsledky:

Los Angeles Clippers – Minnesota 118:106, Indiana – New York 85:92, Orlando – Miami 89:102, Cleveland – Golden State 112:131, Washington – Brooklyn 113:107, Boston – Philadelphia 116:95, Dallas – Atlanta 123:100, San Antonio – Charlotte 114:90, Sacramento – Los Angeles Lakers 113:129, Portland – Utah 124:107

Spomienka na Kobeho Bryanta pred zápasom Lakers Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Dresy Kobeho Bryanta jeho dcéry Gianny pred...
Viac na túto tému: #lebron james #NBA #Los Angeles Lakers #Kobe Bryant