Toronto vyrovnalo klubový rekord, Atlanta uspela v San Antoniu po 23 rokoch

Basketbalisti Atlanty vyhrali v zámorskej NBA na palubovke San Antonia po takmer 23 rokoch. V noci na sobotu zmazali v poslednej štvrtine 14-bodový deficit a triumfovali 121:120. Naposledy sa v San Antoniu tešili 15. februára 1997.

18.01.2020 07:32
Kyle Lowry, Stanley Johnson Foto: ,
Basketbalisti Toronta Kyle Lowry a Stanley Johnson v dobrej nálade

Trae Young k tomu prispel 31 bodmi, rozhodujúcu trojku premenil 6,3 sekundy pred klaksónom Kevin Huerter. LaMarcus Aldridge dosiahol za domácich 30 bodov, DeMar DeRozan pridal 25, no Spurs prehrali tretí z uplynulých štyroch duelov.

Toronto pri výhre nad Washingtonom 140:111 vyrovnalo klubový rekord v počte nastrieľaných bodov. Rovnako 140 dali v súboji s Wizards aj v januári 2019, keď súpera zdolali v dvojnásobnom predĺžení. V riadnom hracom čase ešte takýto počet doteraz nezaznamenali. Norman Powell nastrieľal 28 bodov, hoci nebol v základnej zostave.

NBA – výsledky: Indiana – Minnesota 116:114, Philadelphia – Chicago 100:89, Toronto – Washington 140:111, Memphis – Cleveland 113:109, Oklahoma City – Miami 108:115, San Antonio – Atlanta 120:121, Dallas – Portland 120:112

Viac na túto tému: #Atlanta Hawks #San Antonio Spurs