Prešov po krutom debakli stratil i mininádej. Kouč sa ospravedlnil fanúšikom

Hádzanári Tatrana Prešov už určite nepostúpia zo skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2019/2020. Zverenci trénera Slavka Golužu definitívne prišli aj o tlejúcu mininádej v stredu večer, keď neuspeli na domácej palubovke svojej Tatran handball arény.

13.11.2019 19:45 , aktualizované: 22:18
Januš Lapajne Foto: ,
Januš Lapajne z Tatrana Prešov medzi hráčmi Sportingu Lisabon.

V rámci 8. kola C-skupiny podľahli Sportingu CP Lisabon vysoko 22:37 (10:16) a neodplatili mu tak septembrovú prehru 24:32 z jeho pôdy. Naopak portugalský súper prerušil trojzápasovú sériu bez prehry v podaní Prešovčanov, ktorí sú v tabuľke na 4. mieste so ziskom 4 bodov.

Na 2. postupovú priečku majú dve kolá pred vyvrcholením bojov nepreklenuteľný päťbodový odstup.

Najbližšie vystúpenie v Lige majstrov čaká Šarišanov v sobotu 23. novembra od 16.00 h na palubovke švédskeho IK Sävehof.

Liga majstrov mužov 2019/2020 – skupinová fáza – C-skupina – 8. kolo:
Tatran Prešov – Sporting CP Lisabon 22:37 (10:16)
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – L. Urban 6, Gatiné 3, Straňovský 3, Rábek 4, Muňoz 3, Fodorean 1, Hozman 1, Michalka 1, Grzentič, Vučko, Lapajne, Carapkin, Rečičár, Fodorean, Djerič, najviac gólov Sportingu: Ghinoea 7, Rocha 7. Rozhodovali: Vesovič, Mitrovič (obaja Č. Hora), TH: 4/3 – 1/0, vylúčení: 5/4, ŽK: 2:1.

Zápas sa od začiatku hral podľa taktovky hostí. Tí už po úvodnej desaťminútovke vyhrávali 4:1, svoj náskok v I. polčase natiahli až na sedemgólový rozdiel (16:9). Rábek pred prestávkou skorigoval na polčasový 10:16.

Ani po zmene strán nedokázal Tatran vzdorovať súperovi a jeho manko naďalej narastalo. V 41. min prehrával už hrozivo 14:24 a rozdiel sa ešte zväčšil aj v zostávajúcom priebehu až na na konečných pätnásť gólov (22:37).

Slavko Goluža, tréner Tatrana: "V prvom rade sa chcem ospravedlniť našim fanúšikom, zároveň gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. Zdá sa, že sme doplatili na náš nabitý kalendár. Nič nám nefungovalo ani v útoku ani v obrane. Predpokladal som, že niečo podobné môže nastať v Irune, ale prišlo to dnes. Napriek tomu som na chlapcov hrdý za ich dobré vystúpenia v nedávnych zápasoch.

Lukáš Urban, spojka Tatrana: „Dnes sa nám vôbec nedarilo. Od začiatku sme prepadali v obrane. Súper sa dobre pripravil a nám nešli nohy. Možno to bolo aj preto, že toho máme za sebou fakt dosť, ale toto by sa nemalo stať. Rozobrali nás a druhý polčas sa už iba dohrával. Nemuselo sa to skončiť o 15 gólov, ale nemôžeme sa z toho poskladať. Mrzí ma to kvôli fanúšikom, ktorí sa na nás prišli pozrieť a my sme to neustáli. Nič s tým neurobíme, je to minulosť a ideme ďalej. Musíme dať hlavy hore a pripraviť sa na ďalšie zápasy.“

Oliver Rábek, spojka Tatrana: "Zápas sme nezvládli. Vedeli sme takticky čo na nich, že sa budú vysúvať vysoko na spojky, čakať na spätné lopty. Jednoducho sme to nezvládli a je to o 15 gólov. Prehrávali sme prvý polčas o päť gólov, trochu to dotiahli, ale jednoducho sa nám vôbec nedarilo.

1. Irun 7 5 2 0 214:171 12
2. Sporting Lisabon 8 5 1 2 250:214 11
3. Sävehof 7 5 0 2 187:190 10
4. Prešov 8 2 1 5 201:230 5
5. Cocks 7 2 0 5 179:211 4
6. Rabotnik Bitola 7 1 0 6 187:202 2
Viac na túto tému: #Tatran Prešov #Liga majstrov v hádzanej