Harden rozuzlil neuveriteľnú 317-bodovú prestrelku, Curry si zlomil ruku

Basketbalisti Houstonu zvíťazili v na body nesmierne úrodnom zápase zámorskej NBA na palubovke Washingtonu 159:158.

31.10.2019 07:09
James Harden Foto: ,
James Harden zakončuje akciu Houstonu.

Rozhodol o tom necelé tri sekundy pred koncom dvoma trestnými hodmi autor 59 bodov James Harden. Domácim nestačilo ani 46 bodov Bradleyho Beala. Hosťujúci Russel Westbrook zaznamenal triple-double so 17 bodmi, 12 asistenciami a 10 doskokmi.

„Tvrdo pracujem každý deň. Zamiloval som si zvládať takéto zápasy. Jediný spôsob ako sa dostaneme tam, kam chceme, je naše neochvejné úsilie v obrane a tiež musíme byť konzistentní do konca. To sa nám zatiaľ nedarí, a preto prežívame náročné zápasy,“ cituje Hardena web sports.yahoo.com.

V príde rodáka z mesta Bellflower nie sú 50 a viac bodové zápasy ničím výnimočným. Na konte ich má už 19, pričom v tejto štatistike sú od neho lepší len legendy Kobe Bryant, Michael Jordan a Wilt Chamberlain.

Išlo o tretie najvyššie skóre v stretnutí bez predĺženia a najvyššie od roku 1990, keď Golden State zvíťazil nad Denverom 162:158.

Súčasnému tímu Golden State Warriors sa však nedarilo, pri prehre 110:121 s Phoenixom navyše prišli o hviezdneho Stephena Curryho, ktorý si zlomil ľavú ruku.

Dvojnásobný najužitočnejší hráč súťaže Curry v prvej štvrtine proti Phoenixu pri nájazde na kôš spadol a padajúci protihráč mu priľahol ľavú ruku. So zlomeným zápästím bude musieť Curry dlhšiu dobu odpočívať.

Pre Warriors je to po dlhodobom zranení Klay Thompsona a letné strate Kevina Duranta ďalšia veľká rana. Najúspešnejší tím posledných rokov tretíkrát zo štyroch zápasov prehral.

Výsledky: Cleveland – Chicago 117:111, Orlando – New York 95:83, Philadelphia – Minnesota 117:95, Boston – Milwaukee 116:105, Brooklyn – Indiana 108:118, Toronto – Detroit 125:113, Oklahoma City – Portland 99:102, Washington – Houston 158:159, Sacramento – Charlotte 111:118, Utah – LA Clippers 110:96, Golden State – Phoenix 110:121

Viac na túto tému: #NBA #Houston Rockets #James Harden #Washington Wizards