V tabuľke im zostala nula. Prešovčania podľahli aj švédskemu majstrovi

Hádzanári Tatrana Prešov aj po sobote zostávajú bez úspechu v novom ročníku skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2019/2020.

12.10.2019 20:11 , aktualizované: 22:21
Prešov, Sävehof Foto: ,
Hráči Sävehofu sa snažia zastaviť Martina Straňovského z Tatrana Prešov.

Zverenci trénera Slavka Golužu nevyšiel ani štvrtý pokus o prvý bodový zisk, keď v rámci 4. kola C-skupiny podľahli vo svojej Tatran handball aréne švédskemu IK Sävehof 23:28 (10:16) a utrpeli už druhú domácu prehru. V aktuálnom poradí naďalej uzatvárajú s nulou na konte poradie v skupine a ich postupové ambície sa naďalej rozplývajú.

Úradujúci slovenský šampión si už tretíkrát zmeral sily so Sävehofom v LM, ale zatiaľ nedokázal nájsť recept na víťazstvo. V sezóne 2010/2011 s ním v rámci skupinovej fázy odohral dva vyrovnané duely. Vo Švédsku sa zrodila tesná výhra domácich 33:32 a na prešovskej palubovke sa tímy rozišli nerozhodne 31:31.

Šarišanom v prvej polovici bodov zostáva ešte konfrontácia s HC Eurofarm Rabotnik Bitola zo Severného Macedónska, ktorú absolvujú na budúcu nedeľu 20. 10. o 17.00 h na pôde súpera, ktorý zatiaľ tiež nebodoval. V prvých troch zápasoch prehral vždy len o jediný gól.

C-skupina:

Tatran Prešov – IK Sävehof 23:28 (10:16)
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – Gatiné, Djerič 1, Fodorean, Grzentič 4, Hozman, Krok, Lapajne, Michalka 2, Muňoz 8, Rábek 2, Straňovský 3, Carapkin 1, Urban, Vučko 1, najviac gólov Sävehof: Salihi 10, Karlsson a Bogojevič po 4. Rozhodovali: Baumgart, Wild (obaja Nem.), TH: 6/3 – 1/0, vylúčení: 3:3, ŽK: 1:1.

Sporting CP Lisabon – Bidasoa Irun (Šp.) 30:30 (16:17)

Slavko Goluža, tréner Tatrana: V úvode sme urobili veľa technických chýb, ale skúšali sme sa vrátiť do zápasu. Je škoda, že sme nevyužili niekoľko 7 m hodov a čistých príležitostí, aby sme zápas zdramatizovali. Ďakujem svojmu tímu, že statočne bojoval a aj fanúšikom, že nás povzbudzovali a podporovali až do konca."

Miroslav Benický, generálny manažér Tatrana: Bol to ťažký zápas proti tímu, ktorý ešte v skupine neprehral a dnes potvrdil svoje postavenie v tabuľke. Napriek snahe a bojovnosti nášho mužstva to po zlom vstupe do zápasu nestačilo. S nasadením, aké tím predviedol vo zvyšných minútach, isto prídu aj bodové zisky v ďalších zápasoch."

Martin Straňovský, kapitán Tatrana: Problém bol, že prvých 15 minút sme prehrali o šesť gólov. Spravili sme veľa chýb v útoku, vrátane nepresných prihrávok. Nevedeli sme si poradiť s vysunutou obranou súpera. Potom sa to už zlepšilo, ale nestačilo to. Udržiavali si tempo, nerobili zbytočné chyby v útoku, nestrácali lopty a niečo im aj chytil brankár. Je to jednoducho kvalitný tím."

David Michalka, krídelník Tatrana: Prvý polčas na nás vysunuli obranu 3–3 a hoci sme sa nu ňu pripravovali, nevedeli sme sa cez ňu presadiť. Aj dnes sme opäť nepremieňali čisté šance, naopak súper nám dával ľahké góly, ktoré ho dostali na koňa."

Zostávajúci program – nedeľa 13. 10.
17.00 h HC Eurofarm Rabotnik Bitola (Sev. Mac.) – Cocks (Fín.)

Michalovce s dvojgólovou prehrou

Hádzanárky Iuventy Michalovce pôjdu do odvety 2. kvalifikačného kola Pohára EHF žien 2019/2020 s dvojgólovým mankom. Zverenky trénera Petra Dávida vzdorovali v sobotňajšom prvom zápase veľkému favoritovi, ale napokon podľahli OGC Nice Côte d'Azur Handball tesne 21:23, keď po prvom polčase ešte vyhrávali 11:10.

Vo výbornej atmosféry bol slovenský šampión viackrát v dvojgólovom vedení, na 10:10 vyrovnala bývalá hráčka Iuventy v službách Nice Martina Školková, ale posledné slovo pred prestávkou mala kapitánka domácich Patrícia Wollingerová. Hostkám vyšiel vstup do druhého dejstva (15:13) a v zostávajúcom čase už nepustil z rúk mierny náskok.

Odvetné stretnutie na francúzskej pôde je na programe na budúcu nedeľu 20. októbra o 17.30 h.

Iuventa Michalovce – OGC Nice Côte d'Azur Handball 21:23 (11:10)
Zostava a góly Iuventy: Kordowiecka, Jablonská-Bobaľová – Štefaniková, Kišíková, Trifunovičová 1, Trúnková 1, Milenkyová, Štefanová, A. Holejová 1, Wollingerová 6, Bajčiová 6, Radovičová 3, Kompaniecová 3, I. Michalcová
Najviac gólov za Nice: Blonbouová 7, M. Školková 2 pok. hody: 7/5 – 3/3, vylúčené: 6 – 4, rozhodovali: Božinovski a Načevski (obaja Sev. Maced.), 700 divákov

Hlas (zdroj: web Iuventy):

Peter Dávid (tréner Iuventy Michalovce): „V prvom polčase sme sa veľmi narobili, aby sme v ňom vyhrávali. Mal som pocit, že naše vedenie by malo byť o dva či tri góly. Škoda, že nám unikol vstup do druhého polčasu a súper otočil skóre vo svoj prospech. V takomto zápase si nemôžeme dovoliť hluché minúty. Prehra nás mrzí, lebo sme chceli urobiť maximum pre aspoň tesné víťazstvo či remízu. Nice je veľký favorit a ťažko sa presadzuje cez jeho obranu. Kvalita na celých 60 minút nám ešte jednoducho chýba.“

Viac na túto tému: #Tatran Prešov #Iuventa Michalovce #Liga majstrov v hádzanej