Rozlúčka proti All Blacks mu nevyšla. Ragbista sa po zrušenom zápase zrútil

10.10.2019 14:37

Športovou tragédiou je pre talianskeho reprezentanta Leonarda Ghiraldiniho zrušenie na sobotu naplánovaného duelu medzi výbermi Talianska a Nového Zélandu na majstrovstvá sveta v ragby v Japonsku.

Taliansky ragbista Leonardo Ghiraldini na...
Taliansky ragbista Leonardo Ghiraldini na archívnej snímke. Autor: SITA/AP, Alastair Grant

Spomenutý duel mal byť jeho rozlúčkový s celou kariérou, naposledy chcel zamávať fanúšikom a užiť si ovácie. Všetko však zahatal tajfún Hagibis, ktorý má v sobotu zasiahnuť Japonsko. A práve z toho dôvodu zrušili tento súboj v meste Tojota.

„Keď sa dozvedel tú správu, zrútil sa,“ prinieslo správu periodikum New Zealand Herald, informuje o tom aj český portál iDnes.cz. Ghiraldini prvé tri súboje Talianov na turnaji vynechal, v tom záverečnom mal nastúpiť iba symbolicky v závere.

Taliani na hracej ploche mohli bojovať o postup, v súboji proti favoritovi by však museli poriadne prekvapiť, čo nikto vrátane nich asi neočakával. Sobotňajší duel mal byť pre nich „čerešničkou na torte“.

A najmä pre 34-ročného Ghiraldiniho, ktorý v národnom tíme odohral 104 medzištátnych zápasov. V uplynulom roku prekonal vážne zranenie kolena a všetko podriadil tomu, aby sa dostal na MS do Japonska.

Riaditeľ turnaja Alan Gilpin si nemyslí, že s Talianskom jednali nespravodlivo. „Všetky tímy popísali zmluvu o účasti na turnaji a veľmi dobre vedeli o pravidlách. Možných právnych krokov sa neobávame. Zvážili sme všetky možnosti. Na víkend bolo naplánovaných až sedem zápasov a my všetkým štrnástim tímom musíme zabezpečiť bezpečnosť, rovnako tak aj fanúšikom,“ povedal Gilpin.

#MS 2019 v ragby #talianski ragbisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku