Prešovčania v SEHA League v Záhrebe zdolali Číňanov

Hádzanári Tatrana Prešov uspeli v rámci SEHA League v sobotňajšom súboji v Záhrebe, keď v zápase 5. kola A-skupiny zdolali čínsky tím Peking Sport University 36:19 (21:8).

05.10.2019 16:25
Hádzaná Prešov Foto: ,
Hráči Tatrana Prešov.

Šarišania od úvodu stretnutia neohrozene kráčali za víťazstvom. Dvojciferne viedli už v 15. minúte 15:5 a do prestávky zvýšili náskok na trinásť gólov (21:8). Po zmene strán náskok Prešovčanov narastal až na konečných 36:17. Najlepším strelcom slovenského majstra bol sedemgólový Roman Carapkin, päť gólov zaznamenal Javier Muňoz Cabezón.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po piatich vystúpeniach bilanciu 3 výhry – 2 prehry a v tabuľke „áčka“ sa dotiahli na deväťbodové trio – Vardar Skopje, Motor Záporožie a Vojvodinu Nový Sad. Úradujúci slovenský šampión si v SEHA League najbližšie zmeria sily s ukrajinským klubom Motor Záporožie, na palubovku ktorého vycestuje v rámci 6. kola v utorok 29. októbra.

SEHA League – 5. kolo
Peking Sport University (Čína) – Tatran Prešov (SR) 19:36 (8:21) – hralo sa v Záhrebe
Najviac gólov: Jü Wang 6 – Carapkin 7, Muňoz Cabezón 5

Viac na túto tému: #Tatran Prešov #SEHA liga