SBA bude mať nového generálneho sekretára. Ryšavého nahradí Kuffa

27.09.2019 09:34
Andrej Kuffa
Andrej Kuffa v drese Interu v roku 2015. Autor: ,

Novým generálnym sekretárom Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) sa od 1. novembra stane Andrej Kuffa. Dvadsaťdeväťročný bývalý reprezentant Slovenska vo funkcii nahradí Ľubomíra Ryšavého. Rozhodla o tom výberová komisia SBA.

Kuffa prešiel výberovým konaním, okrem neho boli v hre ďalší traja uchádzači. Na základe osobných rozhovorov a po preštudovaní nimi predložených dokumentov napokon komisia v zložení Peter Mičuda, Milan Valašík, Miloš Drgoň odporučila schváliť do funkcie bývalého hráča Interu a Komárna.

Reprezentant Slovenska v tradičnom päťkovom basketbale a tiež v 3×3 basketbale pôsobil na palubovkách od sezóny 2008/2009.

S ročnou prestávkou bola jeho kariéra výhradne spätá s Interom Bratislava. Na Pasienkoch získal Kuffa dvakrát majstrovský titul a rovnako tiež aj Slovenský pohár. S Komárnom pridal triumf v Alpsko-jadranskom pohári. Jeho menovanie do funkcie podlieha schváleniu prezidentom SBA Milošom Drgoňom 23. októbra na výkonnom výbore SBA.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SBA #Andrej Kuffa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku