Slováci vzdorovali Belgičanom len dva sety. Kravárik: Som sklamaný

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v utorok na 31. ME v Antverpách s Belgickom 0:3. Zverencom Andreja Kravárika patrí po štyroch odohraných dueloch v tabuľke B-skupiny tretia priečka s piatimi bodmi.

17.09.2019 22:08 , aktualizované: 22:58
Belgicko SR volejbal ME muži B Slovensko Belgicko Foto: ,
Belgickí volejbalisti na majstrovstvách Európy zdolali Slovensko.

Do osemfinále postúpia zo šesťčlennej skupiny štyri mužstvá, istý postup už majú vedúci Belgičania a druhí Srbi. Slováci si môžu zabezpečiť postup v poslednom zápase v skupine v stredu, o 17.30 h sa však v Lotto Aréne stretnú so strieborným tímom z uplynulých ME Nemeckom.

Nahrávač Juraj Zaťko si v zápase s Belgickom pripísal 242. štart v národnom tíme, čím prekonal bývalého kapitána reprezentácie Emanuela Kohúta. Zaťko si na prebiehajúcom kontinentálnom šampionáte pripísal už druhý rekord, predtým sa stal prvým Slovákom v histórii so šiestimi účasťami na ME.

Slováci podľahli Belgičanom Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Belgickí volejbalisti na majstrovstvách Európy...

Od úvodu sa obe mužstvá naťahovali o každú loptu, za stavu 5:4 si po podaní Ondroviča vypracovali Slováci po prvý raz v zápase dvojbodový náskok. Belgičania neskôr viedli po smeči Michaloviča do autu 11:10 a následne si výborným blokom vypracovali dvojbodový náskok.

Náskok favorita rástol, ale v závere Slováci zdramatizovali priebeh. Koncovku však zvládli lepšie domáci a za 37 minút získali prvý set 25:23.

Druhý set patril od úvodu Belgičanom. Vďaka presnému servisu a dobrej hre v útoku si postupne vypracovali dostatočný náskok. Ten síce v závere Slováci skresali, ale za 29 minút podľahli 20:25.

V treťom sete sa už naplno prejavila kvalita Belgičanov, ktorí boli lepší vo všetkých činnostiach a za 21 minút ho získali v pomere 25:17.

ME vo volejbale 2019, základné skupiny

B-skupina

Belgicko – SLOVENSKO 3:0 (23, 20, 15)
zápas trval 77 minút, rozhodovali: Dobrev (Bul.) a Akinci (Tur.).

Belgicko: Tuerlinckx, Deroo, D'Hulst, Van de Velde, Rousseaux, Van de Voorde, libero Stuer (libero Ribbens, Coolman, Valkiers, Baetens, Van den Dries)
Slovensko: Michalovič, Ondrovič, Paták, Krajčovič, Kriško, Zaťko, libero Vitko (libero Ihnát, Gavenda, Kováč, Palgut, Mačuha)

Hlasy po zápase

Andrej Kravárik, tréner SR: „Domácim sme darovali prvý set, pretože sme v ňom boli lepší. Ale pár situácií nás stálo víťazstvo. Veľmi veľa síl nás stoja chyby, doplácame na to. Chýbalo málo, aby sme vyhrávali, to je potom úplne iný zápas. Som preto sklamaný. Ale chýbajú nám takéto zápasy, je to o skúsenostiach.“

Juraj Zaťko, nahrávač SR: „Nie som spokojný s mojim výkonom. Vedeli sme, že hráme proti skvelému súperovi, ktorý si navyše doma nedovolí stratiť čo i len set. Je veľká škoda koncovky prvého setu.“

Rakúsko – Španielsko 2:3 (-23, 26, –23, 23, –11)
zápas trval 134 minút, rozhodovali: Mezöffy (Maď.) a Guillet (Fr.), 200 divákov.

1. Belgicko 4 4 0 12:2 11
2. Srbsko 3 3 0 9:1 9
3. SLOVENSKO 4 2 2 6:9 5
4. Nemecko 3 1 2 5:6 4
5. Španielsko 4 1 3 6:11 3
6. Rakúsko 4 0 4 3:12 1