Nemci sa na Slovákov naladili triumfom, Česi dostali lekciu od majstrov sveta

Volejbalisti Nemecka si na ME v Belgicku pripísali prvé víťazstvo. V pondelok v Lotto Aréne v Antverpách zdolali výber Rakúska hladko 3:0. V drese víťaza sa bodovo najviac darilo Simonovi Hirschovi s 18 bodmi.

16.09.2019 22:07 , aktualizované: 22:49
Tobias Krick Foto: ,
Nemecký volejbalista Tobias Krick.

S Nemeckom sa slovenskí reprezentanti stretnú v stredu 18. septembra o 17.30 h. V ďalšom zápase si srbskí volejbalisti poradili so Španielmi 3:1.

Česi v treťom zápase na európskom šampionáte dostali lekciu od úradujúcich majstrov sveta Poliakov.

Pri rozlúčke s Rotterdamom od druhého setu nedostali šancu a prehrali 18:25, 12:25 a 15:25. O postup do osemfinále budú Česi po dni voľna bojovať už v Amsterdame proti domácemu Holandsku a Čiernej Hore.

Poliaci vyhrali posledné dva svetové šampionáty, ale na európsku medailu čakajú od roku 2011, keď získali vo Viedni bronz. Proti českému výberu si pripísali tretie víťazstvo na týchto ME z troch zápasov.

Obhajcovia titulu Rusi zdolali v zápase C-skupiny Fínov 3:0.

Majstrovstvá Európy volejbalistov

A-skupina
Montpellier
Rumunsko – Grécko 1:3 (23, –24, –25, –21)

B-skupina:
Rakúsko – Nemecko 0:3 (-23, –15, –16)
zápas trval 70 minút, rozhodovali: Dobrev (Bul.) a Bloemhard (Hol.), 200 divákov.

Španielsko – Srbsko 1:3 (21, –19 –19 –20)
zápas trval 110 minút, rozhodovali: Twardowski (Poľ.) a Akinci (Tur.).

1. Srbsko 3 3 0 9:1 9
2. Belgicko 3 3 0 9:2 8
3. SLOVENSKO 3 2 1 6:6 5
4. Nemecko 3 1 2 5:6 4
5. Španielsko 3 0 3 3:9 1
6. Rakúsko 3 0 3 1:9 0