Čiastkový cieľ splnili. Na rad prichádzajú silnejší protivníci

15.09.2019 11:24
Volejbal
Zverenci Andreja Kravárika ďakujú divákom za výbornú kulisu. Autor: ,

Slovenskí volejbaloví reprezentanti splnili na ME v Belgicku čiastkový cieľ, ktorý si dali pred odchodom na šampionát.

Oba kľúčové zápasy proti Španielsku a Rakúsku zvládli, dva triumfy za sebou dokázali na ME získať iba po tretí raz v histórii. Po prvý raz v roku 1997 v Holandsku a potom v roku 2011 v Prahe, kde dokonca vybojovali tri víťazstvá po sebe.

Tréner Andrej Kravárik priznal, že v oboch dueloch boli jeho hráči pod veľkým tlakom, ktorý by mal pred ďalšími zápasmi v skupine opadnúť. Slováci ich už neodohrajú v Bruseli, ale v 50 km vzdialených Antverpách. Odcestovali do nich hneď po sobotňajšom zápase s Rakúskom.

V tabuľke má Slovensko päť bodov za víťazstvá 3:2 nad Španielskom a 3:1 nad Rakúskom. Pred odchodom na ME tréner priznal, že práve úvodné zápasy sú pre jeho zverencov kľúčové a sústredili sa práve na ne. "Ešte nie je nič isté, Španieli aj Rakúšania majú pred sebou ďalšie zápasy. My sme s oboma súpermi počítali s víťazstvami. So Španielskom sme to mali rozohrané na tri body, ale v konečnom dôsledku som rád, že to vyšlo aspoň za dva.

Preto bolo veľmi dôležité získať všetky body proti s Rakúskom. Čakajú nás teraz tri družstvá, ktoré sa pohybujú na špici európskeho volejbalu. Ideme do toho s pokorou. Na takéto zápasy sa musíme tešiť, môžu nám veľa dať. Poviem to otvorene, aj keby sme všetky tri prehrali, musíme sa na ne tešiť," uviedol Kravárik.

Slovenský trojblok
		sprava Tomáš Kriško,
		Peter...
Slovenskí volejbalisti
		sa radujú po získaní bodu.
+6Šimon Krajčovič a
		Peter Michalovič blokujú
		smeč...

Slovákov už v nedeľu večer o 18.30 h čakal tretí tím z uplynulých ME Srbsko, po pondelňajšom voľnom dni sa stretnú v utorok proti Belgicku a boje v B-skupine ukončia v stredu zápasom proti Nemecku. „Tým, že sme proti Španielsku zobrali iba dva body, sa nemôžeme spoliehať na favoritov. Chceme zabrať aj proti nim. Myslím si, že sa musíme pobiť o dobrý výsledok a neísť tie zápasy iba odohrať. Musíme sa snažiť bodovať,“ povedal smečiar Tomáš Kriško.

Kravárik po triumfe nad Rakúskom rozprával v mix zóne veľmi oduševnene. Ako sám priznal, tlak pred úvodnými duelmi bol nesmierne veľký. "Chalani boli pod obrovským tlakom a opadla z nás veľmi veľká ťarcha. To si ani neviete predstaviť. Nehrali len proti súperovi, ale hrali s tlakom, aj čo sa týka mňa, tímu, celého slovenského volejbalu.

Teraz to opadne. Samozrejme, nechcem, aby to bolo vybíjanie nevinných ovečiek, musíme sa snažiť o čo najlepší volejbal a ísť do maximálneho rizika. Ak by sa nám podarilo získať set, bolo by to nesmierne dôležité."

V Lotto Aréne v Antverpách si Slováci nestihnú zatrénovať, do dejiska ďalších zápasov cestovali hneď po dueli s Rakúskom. Pôvodne však mali ísť až v nedeľu ráno, teda v deň zápasu so Srbskom, no tréner Kravárik si „vydupal“ neskorý nočný presun.

„Veľmi ma to nahnevalo a toto je možné iba v Belgicku a Holandsku. Ja som chcel, aby sme mohli odísť hneď po zápase, aby sme sa ubytovali a oddýchli si. Bolo mi jedno, že prídeme do hotela neskoro v noci. Naozaj som preto strašne nahnevaný,“ dodal na záver Kravárik.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#slovenskí volejbalisti #ME vo volejbale 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku