Slovenky neodplatili Švajčiarkam prehry, čaká ich boj o osemfinále

08.08.2019 14:19
Natália Dubovcová
Natália Dubovcová. Autor:

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová a Natália Dubovcová neuspeli vo svojom záverečnom vystúpení v G-skupine na majstrovstvách Európy v Moskve.

Slovenky podľahli favorizovanému švajčiarskemu páru Nina Betschartová, Tanja Hüberliová 0:2 (-18, –17), nestali sa víťazkami skupiny a nevybojovali si priamy postup do osemfinále.

Už pred týmto stretnutím mali slovenské beachvolejbalistky v ruskej metropole istotu postupu do zápasu play off o účasť v elitnej šestnástke.

Štrbová a Dubovcová ukončili skupinové boje s bilanciou 2 víťazstvá – 1 prehra, keďže predtým si poradili s francúzskym tandemom Alexandra Jupiterová a Aline Chamereauová 2:0 (19, 17) a tiež rakúskym duom Eva Freibergerová, Valerie Teuflová 2:0 (11, 12).

V sumáre zápasov G-skupiny sa zoradili za sebou tri 5-bodové tímy. V minitabuľke týchto družstiev rozhodoval pomer získaných lôpt, ktorý mali najlepší Francúzky (1,044). Slovenky obsadili druhé miesto (0,987) a iba o jednu loptu tretie skončili Švajčiarky (0,968). Víťazky každej z ôsmich skupín si zabezpečia priamy postup do osemfinále turnaja, družstvá na druhom a treťom mieste nastúpia v zápase play off o postup medzi 16 najlepších.

Štrbová a Dubovcová neodplatili úradujúcim vicemajsterkám Európy tesné júlové prehry v tajbrejkoch z majstrovstiev sveta v nemeckom Hamburgu a turnaji Major v Gstaade. Takmer počas celého zápasu boli Švajčiarky o krok vpredu.

Prvý set vyhrali favoritky 21:18 a aj v druhom si od začiatku udržiavali mierny náskok. Za stavu 20:17 sa Betschartová a Hüberliová dostali k prvému mečbalu a ten aj využili.

ME v plážovom volejbale – Moskva – G-skupina – štvrtok: Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-10) – Nina Betschartová, Tanja Hüberliová (Švaj.-7) 0:2 (-18, –17)

#plážové volejbalistky #Natália Dubovcová a Andrea Štrbová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku