Hádzanári v boji o MS aj proti známemu Luxembursku, najväčším súperom Litva

23.07.2019 17:32
SR Taliansko Hádzaná Muži Kval ME2020 TNX
Ilustračná snímka. Autor: ,

Slovenská mužská reprezentácia hádzanárov spoznala v utorok popoludní svojich súperov v I. fáze európskej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte.

Žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie zaradil Slovákov do 1. skupiny spolu s tímami Litvy, Faerských ostrovov a Luxemburska.

Slováci pri žrebe figurovali v druhom koši. Z toho bolo jasné, že z „najsilnejšieho“ prvého koša im do skupiny pribudne jeden z kvarteta Izrael, Taliansko, Litva a Turecko.

"Som spokojný. Predovšetkým som rád, že sme sa vyhli Talianom, nevyspytateľným Turkom či Izraelčanom. Podľa môjho názoru je Litva hrateľný protivník, Faerské ostrovy a Luxembursko sú tiež v pohode. Uvidíme, ako litovská strana zareaguje, či bude chcieť zorganizovať kvalifikačný turnaj.

Keby nie, tak potom zvážime, či by to bolo v našich možnostiach. Myslím si, že pri žrebe sme mali aj trochu šťastia, teraz musíme ísť postupne od zápasu k zápasu. Kvalifikácia je ešte ďaleko. Nebudeme mať veľkohubé vyhlásenia o jednoznačnom postupe. Litva má kvalitu, jej hráči účinkujú v Lige majstrov. Budem rád, keď pôjdeme do kvalifikačných bojov v kompletnom zložení," uviedol k súperom svojich zverencov tréner mužov Slovenska Peter Kukučka.

Ak sa bude hrať spôsobom doma – vonku, slovenskí hádzanári začnú kvalifikačnú púť v Luxembursku. Na ostatné vystúpenie proti tomuto tímu nemajú dobré spomienky, keď pod vedením Kukučkovho predchodcu Heineho Ernsta Jensena podľahli 14. januára 2018 v Luxembursku 27:28 (11:12). Touto prehrou zavŕšili neúspešné účinkovanie v I. fáze kvalifikácie MS 2019.

Tréner slovenských hádzanárov Peter Kukučka...
Tréner slovenských hádzanárov Peter Kukučka (vpravo) a jeho asistent Radoslav Antl. Autor: SITA, Martin Havran

S rozšírením počtu účastníkov svetového šampionátu na 32 tímov sa v kvalifikácii otvára cesta pre viacero reprezentácií. V I. fáze sa predstaví 15 mužstiev, ktoré žreb rozdelil do troch štvorčlenných a jednej trojčlennej skupiny. V nich budú počas troch týždňov (v októbri 2019 a v januári 2020) bojovať o postup do II. fázy, do ktorej sa kvalifikujú víťazi jednotlivých skupín. Účastníci I. fázy sa môžu rozhodnúť, či sa bude hrať turnajovým spôsobom alebo klasicky každý s každým doma – vonku.

Žreb I. fázy kvalifikácie mužov o postup na MS 2021 v Egypte:

  • 1. skupina: Litva, Slovensko, Faerské ostrovy, Luxembursko
  • 2. skupina: Izrael, Grécko, Fínsko, Cyprus
  • 3. skupina: Taliansko, Rumunsko, Kosovo, Gruzínsko
  • 4. skupina: Turecko, Belgicko, Estónsko

Program zápasov SR v 1. skupine (v prípade, že sa bude hrať spôsobom doma – vonku):

  • 23. – 24. 10. 2019: Luxembursko – Slovensko
  • 26. – 27. 10.: Slovensko – Litva
  • 1. – 2. 1. 2020: Slovensko – Faerské ostrovy
  • 4. – 5. 1.: Faerské ostrovy – Slovensko
  • 8. – 9. 1.: Slovensko – Luxembursko
  • 11. – 12. 1.: Litva – Slovensko
#Slovenskí hádzanári #MS 2021 hádzanárov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku