Vedenie basketbalovej asociácie nečakane odstúpilo. Je známy dočasný prezident

08.06.2019 13:50, aktualizované: 16:45
Pavel Bagin,
Už bývalý prezident Slovenskej basketbalovej asociácie Pavel Bagin. Autor: ,

Riadna konferencia Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) v Martine mala nečakaný priebeh. Prezident SBA Pavel Bagin, dvaja členovia Výkonného výboru (VV) SBA Alexander Kšiňan a Ondrej Čuraj, ako aj generálny sekretár SBA Martin Višváder sa vzdali svojich funkcií.

Ich rozhodnutie prišlo po tom, ako delegáti konferencie hlasovaním schválili návrh riaditeľa Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) Petra Mičudu o diskusii o podobe novej zmluvy medzi SBA a SBL, ako aj o povinných počtoch slovenských, resp. zahraničných hráčov a hráčok v našich najvyšších súťažiach mužov a žien.

"Doterajšiemu vedeniu SBA je úprimne ľúto, že niektorí zástupcovia klubov na sobotnej riadnej konferencii, ktorej cieľom bolo prerokovať Výročné správy za predchádzajúce obdobie, otvorili aj tému účasti zahraničných hráčov v SBL a to napriek tomu, že o tejto téme vedenie SBA intenzívne diskutuje so zástupcami klubov a táto diskusia doteraz nebola uzavretá.

Túto tému považujeme za tak zásadnú a dôležitú, že musí byť predmetom dlhodobej odbornej diskusie a nemôže byť rozhodnutá na konferencii," uviedol Bagin.

Prekvapivý krok činovníkov SBA vedúcich k odstúpeniu z funkcií zostal bez bližšieho vysvetlenia delegátom Riadnej konferencie.

Podľa Pavla Bagina mal o novej zmluve medzi SBA a SBL rozhodovať VV SBA, nie účastníci Riadnej konferencie. Riaditeľ SBL Peter Mičuda uviedol, že jeho návrh mal otvoriť diskusiu o fungovaní najvyšších súťaží na najbližšie roky.

Po odstúpení funkcionárov Konferencia pokračovala v rokovaní. Po diskusii členská základňa navrhla doplniť VV SBA o troch členov – Dalibora Hliváka st., Rastislava Javorského a Daniela Jendrichovského a poverila VV SBA pripraviť mimoriadnu volebnú konferenciu SBA.

Minimálne do jej konania asociáciu povedie z pozície zastupujúceho prezidenta Miloš Drgoň.

TV Pravda: Nový tréner Slovana Roman Stantien o svojich prvých krokoch vo funkcii

#rezignácia #Pavel Bagin #Slovenská basketbalová asociácia #vedenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku