Zápletky pokračujú. O finalistoch v NBA rozhodnú siedme zápasy

10.05.2019 08:16
NBA, fanúšik
O postupujúcich do finále konferencií rozhodnú siedme zápasy. Autor: ,

Súboje v konferenčných semifinále v basketbalovej NBA medzi Torontom a Philadelphiou i Denverom a Portlandom rozuzlia až rozhodujúce siedme zápasy.

Vo Východnej konferencii Sixers vo štvrtok doma zvíťazili nad Raptors 112:101, na západe si Trail Blazers poradili s Nuggets na vlastnej palubovke 119:108.

Philadelphia proti kanadskému súperovi vyrovnala sériu po pohodlnom priebehu. Do druhej štvrtiny vstúpila šnúrou 13:2 a dostala sa do vedenia už o 19 bodov, ktoré si do konca duelu postrážila.

Hosťom nepomohlo ani double double Kawhiho Leonarda, ktorý dal 29 bodov a pridal i 12 doskokov, no nepremenil ani jednu zo štyroch trojok. Za domácich dal stredný rozohrávač Jimmy Butler 21 bodov a bodovo produktívnejší oproti predchádzajúcim duelom bol Ben Simmons s 21 bodmi.

„Všetci sme boli mimoriadne sústredení. Vedeli sme, čo je v stávke,“ povedal podľa Canadian Press austrálsky krídelník Simmons.

Zápas v Oregone bol vyrovnanejší, no Portland nepripustil dramatický záver. Duo rozohrávačov Damian Lillard a C. J. McCollum prekonalo 30-bodovú hranicu (32 a 30), dobre zahrala aj lavička Blazers. Rodney Hood si pripísal kariérne maximum v play-off 25 bodov a Zach Collins pridal 14.

„Ak chcete uspieť, dobré vodcovstvo nestačí, potrebujete väčšie množstvo hráčov. Rodney Hood dnes pridal dôležité body najmä v poslednej štvrtine. Teraz ideme na nepriateľské územie, necháme tam všetko,“ povedal pre ESPN najlepší strelec duelu Damian Lillard.