Obhajca titulu to nebude mať také ľahké. Houston znížil stav série

Basketbalisti obhajcu titulu Golden State Warriors prehrali v 3. zápase semifinále Západnej konferencie play off NBA na palubovke Houstonu Rockets 121:126 po predĺžení.

05.05.2019 10:55
harden nba Foto: ,
Jamesa Hardena (13) bráni Andre Iguodala (9).

Texasania väčšinu zápasu viedli, po polčase mali deväťbodový náskok. K obratu zavelil Kevin Durant desiatimi bodmi v úvode štvrtej štvrtiny, jeho strelecké skóre sa napokon zastavilo na 46 bodoch.

Nadštandardný výkon v drese Warriors predviedol Draymond Green, defenzívny špecialista si pripísal triple-double za 19 bodov, 11 doskokov a 10 asistencií. Veľmi sa nedarilo Stephenovi Currymu, ktorý trafil spoza trojkového oblúka iba dve strely z deviatich.

Na druhej strane tradične potiahol svoje mužstvo James Harden s 41 bodmi, osobný rekord v play-off zaznamenal Eric Gordon, ktorý premenil 7 trojok a celkovo nazbieral 30 bodov.

André Iguodala 45 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby poslal Warriors do vedenia 112:110, predĺženie zariadil dvoma úspešnými šestkami Harden. V ňom už Rockets nepustili súpera do vedenia ani raz.

„Ak by sme dnes uspeli, bola by to krádež. Mali sme šancu, no súper hral od začiatku agresívnejšie. Vrátili sme sa do zápasu vďaka Kevinovej briliantnosti, no Houston hral dnes veľmi dobre a zaslúžil si zvíťaziť,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Warriors Steve Kerr.