Drámu rozuzlil posledný zápas. Slávia EU je majstrom Slovenska

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava sa stali majsterkami Slovenska v sezóne 2018/2019.

24.04.2019 23:19
SR volejbal ženy extraliga finále Strabag... Foto: ,
Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava oslavujú majstrovský titul.

V stredajšom piatom rozhodujúcom stretnutí finále play off parfems.sk extraligy žien zvíťazili na domácej palubovke nad Strabag VC FTVŠ UK Bratislava 3:1 a v celej sérii triumfovali 3:2 na zápasy.

Slávistky získali do klubovej vitríny už 18. titul majsteriek Slovenska, z trónu zosadili práve Strabag. Oba tímy sa stretli aj vo februári vo finále Slovenského pohára, v ňom rovnako triumfovali hráčky Slávie.

Finále extraligy volejbalistiek

VK Slávia EU Bratislava – Strabag VC FTVŠ UK Bratislava 3:1 (11, 20, –30, 17) – konečný výsledok série: 3:2.
Zápas trval 108 minút, rozhodovali: Sarka a Juráček, 850 divákov.
Slávia EU: Nelsonová 4, Šepeľová 9, Körmendyová 8, Reháková 15, K. Fričová 14, O'Neillová 18, liberá Magdinová a Bojňanská (Marečková 0). Tréner: M. Matušov.
Strabag: Denysovová 9, Hrončeková 9, Kmezičová 0, Hudecová 18, Stümpelová 11, Ovečková 1, libero Španková (Hronská Kručovská 0, Ramajová 0, Trebichavská 6). Tréner: T. Varga.

Michal Matušov, tréner Slávie: „Dva sety sme hrali veľmi dobre, s nasadením. V treťom mal Strabag viac šťastia, ušiel nám aj začiatok štvrtého setu. Ale baby sa zmobilizovali. Chcem im zagratulovať za všetko, čo v sezóne dokázali.“

Tomáš Varga, tréner Strabagu: „Nevstúpili sme do zápasu dobre, hlavami sme boli inde a nie na finálovom zápase. Prišli sme bojovať, ale bolo to vidieť až v závere tretieho setu. Dnes sme si nezaslúžili vyhrať, ale mrzí ma, že sa v treťom sete urobila chyba pri stave 11:10 a neriešilo sa to hneď. Podáme podnet na súťažnú komisiu, ale tam sa to určite alibisticky zmetie zo stola.“

Zuzana Šepeľová, hráčka Slávie: „Som hrdá na tento tím. Získali sme double a možno si až neskôr uvedomíme, čo sme dokázali. Hrali sme dobre, tretí set nám ušiel, ale verili sme do poslednej chvíle. Pred sezónou som povedala, že nič iné ako zlato neberiem.“

Romana Hudecová, hráčka Strabagu: „Mrzí ma to, sme sklamané. Nepodali sme taký výkon, aký sme mali. Myslím si, že sme premrhali šancu u nás doma v minulom zápase. Dnes to bolo o maličkostiach. Teší ma aspoň to, že sme neprehrali na nulu.“

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava sa tešia... Foto: TASR, Martin Baumann
SR volejbal ženy extraliga finále Strabag Slávia BAX Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava sa tešia s majstrovskou trofejou.

Domáce volejbalistky začali rozhodujúci zápas výborne. Počas celého prvého setu dominovali, darilo sa im vo všetkých činnostiach. Získali prvé dve lopty a svoj náskok neustále navyšovali, onedlho viedli už 13:4. Neskôr hráčky Strabagu pridali, odvrátili niekoľko ťažkých lôpt, ale prvý set domáce získali pre seba pomerom 25:11.

Druhý set bol vyrovnanejší, Strabag sa v ňom po prvý raz v zápase ujal vedenia a dostal sa aj do mierneho trháku, Slávistky však zapli a v polovici setu bol stav 11:11. Zverenky Michala Matušova potom opäť zvýšili obrátky, zlepšili hru na sieti a napokon v druhom sete triumfovali 25:20.

Tretia časť hry bola najdramatickejšia a odštartoval ju lepšie opäť Strabag. Postupne sa ujal vedenia 6:3. Hosťujúce hráčky v tejto fáze hry veľmi málo kazili, náskok si udržiavali až do stavu 12:13. Domáce sa potom opäť zlepšili a nielen vyrovnali, ale neskôr sa dostali do vedenia.

Za stavu 16:16 dostala divákov do varu najdlhšia výmena v zápase s presným zakončením Strabagu. Záver bol dramatický, súperky sa naťahovali o každý bod, koncovku lepšie zvládol Strabag a set získal v pomere 32:30.

Eufóriu zo záveru tretieho setu využili hráčky Strabagu, získali hneď štyri úvodné body. Slávistky však nerezignovali a postupne vyrovnali hru i stav. V závere mali napokon viac síl mohli sa radovať z majstrovského titulu.