Najprv dráma, potom exhibícia. Dominika Cibulková sa rozlúčila výhrou

, 21.04.2019 14:58
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková v zápase proti Beatriz Haddadovej Maiovej z Brazílie. Autor: ,

Slovenské tenistky sa udržali v II. svetovej skupine Pohára federácie. V dueli o účasť medzi druhou najlepšou osmičkou vyhrali na antuke v bratislavskom NTC nad Brazíliou už 3:1.

O rozhodujúci tretí bod sa postarala Dominika Cibulková, ktorá v poslednom fedcupovom zápase v kariére v súboji tímových jednotiek zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 7:6 (3), 6:0. V prvom sete otočila z 3:5.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Brazílčanka však bleskovo kontrovala a vyrovnala na 2:2. Haddadová Maiová hrala agresívnejšie ako v sobotňajšom súboji proti slovenskej dvojke Viktórii Kužmovej, kvalitne returnovala.

V siedmom geme Cibulkovej opäť zobrala servis a po potvrdení brejku odskočila súperke na 5:3. Cibulková však v ďalších minútach zabojovala, vďaka nátlakovej hre otočila na 6:5 a vynútila si tajbrejk, v ktorom dominovala. V skrátenej hre predviedla plejádu winnerov vrátane dvoch es.

Zverenka Mateja Liptáka sa dostala na koňa a v druhom dejstve úplne ovládla dvorec v AXA aréne. Po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 4:0 a brazílskej ľaváčke, ktorá bola v apríli v semifinále turnaja WTA v Bogote, uštedrila "kanára.

Pri vlastnom servise premenila hneď prvý mečbal a úspešne zakončila svoju fedcupovú kariéru, ktorú odštartovala v júli 2005 ako 16-ročná v dueli na pôde Thajska.

V záverečnej štvorhre Carolina Meligeni Alvesová a Luisa Stefaniová zvíťazili nad Viktóriou Kužmovou a Rebeccou Šramkovou za 53 minút 6:1, 6:3.