Fantastická Hejková priviedla USK Praha do Final Four EL už štvrtýkrát

09.03.2019 13:44
Natália Hejková
Natália Hejková. Autor: ,

Slovenská trénerka Natália Hejková priviedla basketbalistky českého klubu ZVVZ USK Praha štvrtý raz medzi štyri najlepšie kluby v Európskej lige.

Jej zverenky v piatkovom play off po domácom víťazstve 76:54 zvíťazili aj v odvete v Istanbule nad tureckým tímom Fenerbahce 77:65, v sérii uspeli 2:0 a kvalifikovali sa do Final Four EL.

Hejková v ňom bola s USK prvý raz už aj v roku 2015, keď Pražanky získali doma dokonca titul, a potom aj v rokoch 2016 a 2017, pričom vždy skončili na 4. mieste. Celkove je rodáčka zo Žiliny ako trénerka v euroligovom Final Four 13. raz, keďže doň v minulosti 6-krát doviedla Ružomberok, 2-krát ruský Spartak Moskovská oblasť a raz aj španielsky klub Ros Casares Valencia.

Na konte má celkove v pozícii „kormidelníčky“ päť euroligových titulov, okrem spomenutého s USK Praha (2015) po dva s Ružomberkom (1999 a 2000) aj so Spartakom Moskovská oblasť (2007 a 2008).

Final Four tohto ročníka EL basketbalistiek sa uskutoční na zatiaľ neznámom mieste 12. a 14. apríla, semifinále v prvý deň má podobu: UMMC Jekaterinburg (Rus., obhajca trofeje) – Basket Šopron (Maď.) a ZVVZ USK Praha (ČR) – Dinamo Kursk (Rus.). Víťazi budú hrať o trofej, zdolané družstvá o 3. miesto.

TV Pravda: Bývalý cyklista a súčasný rozhodca Milan Dvorščík spoločne so športovými redaktormi Pravdy hodnotia šance Petra Sagana na pretekoch Tirreno-Adriatico a Miláno-San Remo v relácii Týždeň v športe – cyklistický špeciál

#Natália Hejková #USK Praha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku