Neuveriteľná dráma. Zápas v Atlante rozhodlo až štvrté predĺženie

Štyri predĺženia a celkovo 329 bodov videli diváci v piatkovom súboji NBA medzi Atlantou a Chicagom. Hostia zvíťazili 168:161 v zápase, ktorý trval 68 minút čistého času.

02.03.2019 11:05
BASKETBALL-NBA-SAC-LAC/ NBA Foto: ,
Rozohrávač Sacramenta Kings Buddy Hield (24) strieľa cez pivota LA Clippers Ivicu Zubača (40).

Napohľad málo atraktívny duel dvoch tímov z nižších poschodí Východnej konferencie sa zmenil na nevídanú drámu a historicky tretí bodovo najpočetnejší zápas v zámorskej profilige. Vyššie skóre bolo len v súbojoch Detroit – Denver v roku 1983 (186:184) a San Antonio – Milwaukee (171:166) o rok skôr. V oboch prípadoch sa hrali tri predĺženia.

Nováčik Trae Young zo zdolaného tímu Hawks strávil na palubovke 55:50 min a so 49 bodmi si utvoril strelecké maximum kariéry. Pridal aj 16 asistencií a 8 doskokov.

Neuveriteľne vyznieva aj 13 bodov a takmer 45 minút v podaní 42-ročného veterána Vincea Cartera, čo je pre najväčšia porcia minút pre tohto krídelníka Atlanty od roku 2012. Dovedna až 14 hráčov nastrieľalo dvojciferný počet bodov a 15 ich strávilo na palubovke viac ako 30 minút.

„Prehrali sme, ale som hrdý na to, ako sme bojovali. Bol to jeden z najzábavnejších zápasov, aké som zažil,“ podotkol 20-ročný Trae Young.

Bulls potiahol za piatym víťazstvom z ostatných šiestich zápasov aj Fín Lauri Markkanen, autor 31 bodov a 17 doskokov. Vo štvrtom predĺžení premenil 21-ročný mladík všetkých päť trestných hodov, ktoré sa mu naskytli.

Ešte prínosnejší bol Zach LaVine so 47 bodmi, 9 doskokmi a 9 asistenciami. Chicago je napriek skvelej aktuálnej sérii s bilanciou 18–45 stále až na trinástom mieste Východnej konferencie, jednu priečku za Atlantou.

„Bola to veľká zábava. Taký zápas dokáže poriadne nabudiť. Nakoniec sme to zvládli,“ vravel Markkanen. „Nikdy predtým som nezažil taký dlhý zápas. Bol som už taký unavený, že jednu z lôpt som ‚zluftoval‘,“ doplnil spokojný LaVine.

Líder NBA Milwaukee Bucks si triumfom na palubovke Los Angeles Lakers (131:120) vybojoval už 48. víťazstvo v tejto sezóne, zatiaľ čo domáci utrpeli 32. prehru. Lakers nepomohlo ani 31 bodov a 10 asistencií LeBrona Jamesa.

Dlhodobý najlepší hráč Bucks Jannis Antetokunmpo sa tentoraz nedostal medzi troch najlepších strelcov svojho tímu (dominoval Eric Bledsoe s 31 bodmi), ale aj tak výrazne pomohol 16 bodmi a 15 doskokmi.

NBA

Atlanta – Chicago 161:168 po štvornásobnom predĺž. (33:26, 27:31, 24:38, 40:29 – 16:16, 7:7, 8:8, 6:13)
Najviac bodov: Trae Young 49 (16 asistencií, 6 trojok), Leň 24 (10 doskokov), Prince 17 – LaVine 47 (6 trojok), Markkanen 31 (17 doskokov), Porter 31 (10 doskokov)

Brooklyn – Charlotte 112:123 (32:31, 18:37, 36:30, 26:25)
Najviac bodov: Russell 22, Carroll 20, Dinwiddie 15 – K. Walker 25, Lamb 22, Batum 17 (4 trojky)

Boston – Washington 107:96 (30:20, 19:25, 33:36, 25:15)
Najviac bodov: Horford 18, Marcus Morris 17, Smart 16 (4 trojky) – Beal 29 (11 doskokov), Satoranský a Jeff Green po 15

Toronto – Portland 119:117 (31:24, 30:30, 32:30, 26:33)
Najviac bodov: K. Leonard 38, Lowry 19 (10 asistencií), M. Gasol 19 – McCollum 35 (7 trojok), Lillard 24, Layman 13

Phoenix – New Orleans 116:130 (32:27, 25.29, 27:38, 32:36)
Najviac bodov: Booker 26, Oubre 19, Ayton 16 – Randle 22, Jrue Holiday 21, Moore 20 (4 trojky)

Sacramento – Los Angeles Clippers 109:116 (23:26, 33:26, 26:35, 27:29)
Najviac bodov: Hield 23, Cauley-Stein 16 (12 doskokov), Giles a Barnes po 15 – Shamet 20, Gallinari 19, L. Williams 17

Los Angeles Lakers – Milwaukee 120:131 (26:27, 39:32, 29:34, 26:38)
Najviac bodov: L. James 31 (10 asistencií), Ingram 31, Rondo 20 – Bledsoe 31, Brogdon 21, Middleton 18