Prvé miesto v tabuľke nestačí. Inter prepustil kouča Vidina

25.02.2019 18:47
BASKETBAL: Bratislava - Žilina Vidin
Tréner BK Inter Bratislava Oliver Vidin (uprostred) počas zápasu so Žilinou. Autor: ,

Srb Oliver Vidin skončil na poste trénera basketbalistov BK Inter Bratislava. Obe strany sa dohodli na ukončení spolupráce, hoci "žlto-čiernym" aktuálne patrí v Slovenskej basketbalovej lige prvá priečka.

Ako informoval v pondelok oficiálny web klubu, jeho vedenie sa aj s prihliadnutím na nedávny neúspech vo finále Slovenského pohára rozhodlo po návrate zo sústredenia v Rakúsku prikročiť k zmene na poste hlavného trénera a dodať tak mužstvu nový impulz.

„Vzhľadom na súčasnú situáciu v športe, je spolupráca medzi Interom Bratislava a trénerom Oliverom Vidinom veľmi neštandardná. Naše cesty sa preťali a rozišli už viackrát. Keď sa to všetko nakumuluje, za jedenásť rokov môjho pôsobenia v klube, tu Oliver pôsobil spolu možno šesť sezón. Aj to naznačuje, že vzťah medzi ním a klubom nie je len na profesionálnej, ale aj familiárnej báze. O to ťažšie sa nám prijímalo takéto rozhodnutie. Na druhej strane, treba sa na tento krok dívať ako na prácu v klube, v profesionálnom športe, ktorý má svoje špecifiká. Oliverovi prajeme všetko najlepšie v ďalšej trénerskej práci. U nás, na Pasienkoch, bude vždy vítaný,“ povedal generálny manažér Michal Ondruš.

„V prvom rade sa chcem poďakovať vedeniu BK Inter za dôveru, ktorú mi prejavovalo počas takmer troch sezón. Odviedli sme kus dobrej práce, niektorých hráčov sme posunuli. Aj výsledkovo sme boli silní. Pôsobiť tri sezóny na jednom mieste nie je ľahké. Isto prišlo aj k určitému presýteniu. Klub dospel k myšlienke, že možno potrebuje novú krv, nový impulz. Na druhej strane, tím nechávam výsledkovo stabilný, na prvom mieste,“ uviedol Vidin a dodal:

„Verím, že bude pokračovať v súčasnom trende a podarí sa mu vyhrať majstrovský titul. Chcem sa tiež poďakovať všetkým mojim hráčom, realizačnému tímu, zvlášť asistentovi Romanovi Ivanovi a kondičnému trénerovi Bronislavovi Žitnému, všetkým fanúšikom a aj médiám. Možno sa naše cesty ešte v budúcnosti pretnú. Za mojim odchodom netreba hľadať žiadne senzácie, ani zlú krv. Všetci ideme ďalej.“

#Inter Bratislava #SBL #Oliver Vidin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku