Prehra Ružomberka v odvete na pôde Tarbes, MBK sa so súťažou rozlúčil

Basketbalistky MBK Ružomberok vo štvrtok podľahli v odvetnom stretnutí 2. kola vyraďovacej časti Európského pohára FIBA 2018/2019 na palubovke francúzskeho tímu Tarbes Gespe Bigorre 48:62 (21:38).

31.01.2019 22:24
MBK Ružomberok, basketbal Foto: ,
Basketbalistky MBK Ružomberok.

Keďže zverenky trénera Juraja Suju pred týždňom v prvom stretnutí v ružomberskej Koniarni zvíťazil len o tri body 68:65, prehra o 14 bodov v odvete znamená pre slovenský tím rozlúčku so súťažou.

Ružomberčanky síce vyhrali druhý polčas štvrtkového stretnutia, ale osudným sa im stalo nezachytenie úvodu. Už po prvej štvrtine zaostávali o trinásť bodov a do polčasovej prestávky narástlo ich manko na 17 bodov. V druhej polovici dueli už len mierne skorigovali odstup, ale na zdramatizovanie boja o postup to bolo málo.

Tarbes Gespe Bigorre (Fr.) – MBK Ružomberok (SR) 62:48 (21:8, 17:13, 15:16, 9:11)
- prvý zápas 65:68, do 3. kola postupuje Tarbes

Viac na túto tému: #MBK Ružomberok #Tarbes Gespe Bigorre