Slováci dosiahli kľúčové víťazstvo. Postup na ME majú na dosah

05.01.2019 17:49
Volejbal, Slovensko
Radosť hráčov Slovenska po volejbalovom zápase kvalifikácie o postup na ME 2019 proti Čiernej Hore. Autor: ,

Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvládli sobotňajší kľúčový zápas v kvalifikácii na ME 2019. V športovej hale v Nitre zdolali v C-skupine Čiernu Horu 3:0 a v tabuľke sa dostali na prvé miesto.

Postupovú definitívu musia v stredu potvrdiť na Islande, v záverečnom dueli v skupine s posledným tímom tabuľky sú jednoznační favoriti.

Na majstrovstvách Európy 2019 vo Francúzsku, Belgicku, Holandsku a Slovinsku sa predstaví 24 krajín, teda rekordný počet. Z kvalifikácie postúpia na šampionát víťazi siedmich skupín a kvinteto s najlepšou bilanciou z druhých priečok.

Keďže dve skupiny sú iba trojčlenné, v konečnom hodnotení „druhých“ sa nebudú brať do úvahy výsledky proti tímom, ktoré skončia na posledných miestach v štvorčlenných skupinách.

Slováci na ME nechýbali od roku 2007, bojujú o siedmu účasť v sérii a celkovo jubilejný desiaty štart na najvyššom kontinentálnom fó­re.

Kvalifikácia ME 2019 – C-skupina – 5. kolo

Slovensko – Čierna Hora 3:0 (21, 22, 20)
Rozhodovali: Vagniová (Tal.) a Grieder (Švaj.), 2800 divákov (vypredané).
SR: Michalovič, Kriško, Kohút, Krajčovič, Zaťko, libero Kubš (libero Vitko, Jančura, Mlynarčík, Lux, Paták, Ihnát, Mačuha, Ludha). Tréner: A. Kravárik
Čierna Hora: G. Čuk, Strugar, Čačič, Bojič, Suljagič, Čulafič, libero Lakčevič (Radonič, Radunovič, Milič, Vukašinovič, Delič). Tréner: V.Bašič

Andrej Kravárik, tréner SR: „Toto víťazstvo sa nerodilo ľahko, so súperom sme sa ťahali v koncovke. Ale vedel som, že sa dostaneme do hry, chcelo to trpezlivosť. Splnili sme úlohu favorita skupiny, aj keď sme vedeli, že to nebude ľahké. Divákom zo srdca ďakujem, takúto atmosféru som nezažil ani nepamätám.“

Emanuel Kohút, kapitán SR: „Bol to skvelý zápas, diváci videli skvelú šou. Hrali sme so srdcom. Pre mňa to bol posledný zápas v reprezentácii, moje rozhodnutie je definitívne.“

Peter Michalovič, hráč SR, v zápase 15 bodov: „Dávno som nevidel takto zaplnenú halu. Diváci boli skvelí, zápas sme si užívali. Bolo to neskutočné. Splnili sme, čo sme mali, aj keď prvý set nebol ideálny. Boli sme však trpezliví, súper nás nemal čím prekvapiť.“

Začiatok úvodného setu bol vyrovnaný. Prvý bod získali po vlastnom podaní Slováci, potom sa súperi naťahovali. Za stavu 6:6 zverenci Andreja Kravárika získali dve lopty a dvojbodový náskok si udržiavali do stavu 11:9. Hostia s Čiernej Hory nedovolili Slovákom odskočiť výraznejšie, ale v závere setu domáci predsa len úspešnou šnúrou potešili divákov a triumfovali 25:21.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom. Viedli už 5:2, ale Slováci zlepšili najmä obranu na sieti a otočili stav na 9:8. Od tohto momentu bola hra opäť vyrovnaná a o víťazovi setu sa rozhodovalo až v závere. Vďaka lepšiemu podaniu a koncentrácii ho pre seba získali Slováci v pomere 25:22.

Prevaha Slovenska pokračovala aj v úvode tretieho setu, štvorbodový náskok však hostia zmazali a neskôr bol stav 8:8. Diváci vo vypredanej hale hnali dopredu slovenských reprezentantov, ktorí opäť šnúrou troch bodov súperovi odskočili. V ďalšom priebehu setu už mali hru pevne pod kontrolou a napokon v ňom triumfovali 25:20 a v celom zápase 3:0.

Tabuľka C-skupiny
1. Slovensko 5 4 1 12:4 12
2. Čierna Hora 5 3 2 11:6 10
3. Moldavsko 4 2 2 7:8 5
4. Island 4 0 4 0:12 0

Zostávajúci program C-skupiny
nedeľa 6. 1.: Moldavsko – Island (Kišiňov, 16.00 h SEČ)
streda 9. 1.: Čierna Hora – Moldavsko (Budva, 20.15), Island – Slovensko (Kópavogur, 21.00 h SEČ)

#slovenskí volejbalisti #kvalifikácia ME 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

18,99
Hnedý flower pot "S" červené ruže

Hnedý flower pot "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk