Leonard dal najviac bodov v kariére, šou Jokiča v Denveri

, 02.01.2019 07:56, aktualizované: 08:54
Kawhi Leonard, Serge Ibaka
Kawhi Leonard (vľavo) a Serge Ibaka z Toronta. Autor: ,

Basketbalisti Toronta Raptors si v NBA zlepšili bilanciu na 28 víťazstiev a 11 prehier. V noci na stredu zvíťazili na vlastnej palubovke nad Utahom Jazz 122:116. Kawhi Leonard prispel 45 bodmi, čím si stanovil nové maximum kariéry, z toho 19 bodov nastrieľal v tretej štvrtine.

Raptors prehrávali cez polčas o dva body, ale do štvrtého dejstva už išli s desaťbodovým náskokom. „Súper má dobré vedenie a je veľmi konkurencieschopný. Iba sme sa snažili ‚udržať‘ v zápase až do konca, dosiahli sme pekné víťazstvo,“ povedal Leonard pre agentúru AP.

Z kádra Toronta dal najviac bodov v kariére aj Pascal Siakam (28), ktorý pridal desať doskokov.

Nikola Jokič režíroval víťazstvo Denveru nad hráčmi New Yorku 115:108. Srbský pivot sa blysol triple-doublom s 19 bodmi, 14 doskokmi a 15 asistenciami, pričom najmä tá posledná stála za to. Štyridsať sekúnd pred koncom riadneho hracieho času za stavu 111:105 Jokič adresoval prihrávku Malikovi Beasleymu pod kôš tak, že sa díval úplne iným smerom.

Nebránený Beasley svoj pokus premenil a definitívne spečatil triumf Nuggets. Skvelý Jokič si na konci zápasu vypočul od publika v Pepsi Center skandovanie „MVP, MVP“. „Nie tak zhurta, idem krôčik po krôčiku,“ reagoval 23-ročný a 213 cm vysoký Srb po treťom triple-double v tejto sezóne.

Hráči Denveru sú s bilanciou 24 víťazstiev – 11 prehier na čele západnej konferencie NBA. So súpermi z New Yorku doma neprehrali od 8. novembra 2006. Tréner Michael Malone napriek víťazstvu nad predposledným tímom na východe nebol spokojný s predvedeným výkonom svojho tímu.

„Nebola to naša ‚áčková‘ hra, ale našli sme spôsob ako vyhrať. Radšej sa poučiť zo škaredého víťazstva ako z ťažkej prehry,“ uviedol Malone.

Až predĺženie potrebovali hráči Portlandu na víťazstvo v Sacramente (113:108 pp). V riadnom hracom čase sa zápas skončil 103:103, keď zaúradoval Damian Lillard. Najprv 15,5 s pred koncom sa „dvojkou“ postaral o vyrovnanie a v extrapäťminútovke 5 bodmi strhol víťazstvu na stranu favorita.

„Vo váčšine druhého polčasu nás súper herne prevýšil. V takom prípade zostáva len zomknúť sa všetci do jedného a bojovať. Zvládli sme to výborne,“ konštatoval 25-bodový Damian Lillard. Výborný výkon v drese víťazného tímu podal aj bosniansky pivot Jusuf Nurkic s 24 bodmi a 23 doskokmi.

„Podaril sa nám ‚comeback‘ do zápasu, s ktorým som veľmi spokojný. Na to sme potrebovali dobré výkony na oboch stranách palubovky a to sa aj stalo,“ pochválil svoj tím tréner Portlandu Terry Stotts.