Prešov pokračuje vo víťaznom ťažení, dosiahol dôležitý triumf nad Silkeborgom

Hádzanári Tatrana Prešov si v skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2018/2019 pripísali na konto druhé víťazstvo. Zverenci trénera Slavka Golužu uspeli v tohtosezónnej domácej premiére v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži klubov, keď v sobotu zdolali v 2. kole C-skupiny dánsky Bjerringbro-Silkeborg 26:24 (12:12).

22.09.2018 19:54
Lukáš Urban Foto: ,
Lukáš Urban z Tatran Prešov (v pozadí) počas 2. kola Ligy majstrov 2018/2019 C-skupiny medzi Tatran Prešov (Slovensko) - Bjerringbro-Silkeborg (Dánsko).

Vďaka úspechu z Tatran handball arény sa úradujúci slovenský šampión zaradil v priebežnej tabuľke na 2. miesto o skóre za Sporting Lisabon.

Šarišania nadviazali na svoj marcový triumf nad Silkeborgom, vtedy ho v skupinovej fáze Pohára EHF zdolali 32:28 (13:16). Sobotňajšie víťazstvo je dôležité z hľadiska boja o jednu z dvoch postupových priečok.

Tretí duel v LM odohrajú Šarišania v nedeľu 30. septembra, keď sa od 17.00 h predstavia na palubovke macedónskeho HC Metalurg Skopje.

Výsledky – Liga majstrov mužov – skupinová fáza – C-skupina

Čechovskí Medvedi (Rus.) – Sporting Lisabon (Portug.) 22:23 (14:10)

Tatran Prešov (SR) – Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) 26:24 (12:12)
Zostava a góly Tatrana: Cvitkovič, Čupryna – Rábek 5, M. Šárpataky, Hrstka 1/1, Lapajne 6, Rečičár, Kríž, L. Urban 5, Číp 3, Vučko, M. Straňovský 1, Butorac 4, Carapkin, Afanou Gatine, Babič 1
Najviac gólov za Silkeborg: N. O. Nielsen 6 pok. hody: 3/1 – 1/0, vylúčení: 2 – 2, rozhodovali: A. Konjičanin a D. Konjičanin (obaja Bosna a Herceg.)

Aktéri ponúkli divákom vyrovnaný prvý polčas. Do dvojgólového vedenia išli počas Urbanovho vylúčenia ako prví hostia v 8. min (5:3). Prešovčania síce vzápätí vyrovnali, ale Bjerringbro v 21. min odskočilo na 9:6.

Tatran odvrátil hroziaci „trhák“ súpera. L. Urban v 27. min vyrovnal na 10:10 a o chvíľu neskôr Hrstka premeneným pokutovým hodom prvýkrát naklonil skóre na prešovskú stranu (11:10). Golužovi zverenci však prišli o tesný náskok krátko pred prestávkou.

Dánsky tím, ktorého veľkou oporou bol Rezar v bránke, sa v úvode druhého polčasu odpútal na 15:13, ale Urban zariadil vyrovnanie na 15:15 v 39. min. Rábek poslal slovenské družstvo v 43. min do vedenia 17:16.

Aj v ďalšom priebehu to bolo gól na gól. Na Čuprynom fantastický zákrok nadviazal v 54. min Urban, ktorý sa postaral – prvýkrát v zápase – o dvojgólový náskok Tatrana (23:21). Keď Lapajne päť minút pred koncom zvýšil na 24:21, tak sa Tatran priblížil k cennému triumfu, ktorý si už v zostávajúcom čase nenechal vziať.

Viac na túto tému: #hádzaná #Tatran Prešov #Bjerringbro-Silkeborg