Extraligové Young Angels Košice povedie Žirková, nastúpia aj v EEWBL

15.08.2018 21:28
Zuzana Žirková
Zuzana Žirková. Autor: ,

Bývalá slovenská basketbalistka Zuzana Žirková prešla z hráčskej pozície na trénerskú a v sezóne 2018/2019 povedie extraligové družstvo Young Angels Košice.

Tie sa okrem domácej súťaže predstavia aj vo Východoeurópskej lige (EEWBL), v ktorej úspešne pôsobil ich predchodca Good Angels. Košický klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Žirková bude mať s asistentmi Radkom Dvorščákom a Jánom Hrickom k dispozícii prevažne juniorky doplnené o skúsenejšie hráčky ako Petra Bartánusová a Beáta Jassová. „Bude to pre mňa niečo úplne nové, ale veľmi sa na to teším. Pri Peťovi Jankovičovi som trochu pričuchla k tomuto remeslu v reprezentácii. Verím, že dievčatám mám čo ponúknuť a dúfam, že mi to na oplátku vrátia. Verím, že časom by to mohlo fungovať,“ uviedla Žirková pre korzar.sme.sk.

Otáznym zatiaľ zostáva domovský stánok Young Angels, keďže nie je jasné, či budú hrať v Angels aréne alebo v hale na Bernolákovej ulici v Košiciach.

Young Angels nahradia v najvyššej domácej súťaži úspešné Good Angels, pokračovať budú aj v EEWBL, v ktorej Košičanky dvakrát triumfovali.

„Po 15 rokoch, keď sme naháňali výsledky a získali sme pár titulov, budeme mať nasledujúce tri roky iné priority. Dôležité bude, aby sme dokázali opäť vytvoriť generáciu hráčok, ktoré budú konkurencieschopné v Európe. To sa určite nepodarí v priebehu pár mesiacov. Určite bude pre niektorých ťažké znášať prehry s družstvami, ktoré sme jednoznačne zdolávali, ale iná cesta neexistuje,“ uviedol generálny manažér klubu Daniel Jendrichovský.

#Zuzana Žirková #Young Angels Košice
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku