Trump sa pustil do LeBrona Jamesa: Robia ho múdrym, no je to ťažké

04.08.2018 17:46, aktualizované: 05.08.2018 08:56
LeBron James
LeBron James. Autor: ,

Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump si v piatok večer na sociálnej sieti twitter vzal na mušku jedného z najlepších a najvplyvnejších basketbalistov súčasnosti LeBrona Jamesa.

Urobil to po tom, čo sa nová akvizícia tímu Los Angeles Lakers prezentovala v televízii CNN pri príležitosti otvorenia školy pre tzv. problémovú mládež v jeho rodnom meste Akron.

„S LeBronom Jamesom práve urobil rozhovor najhlúpejší muž v televízii Don Lemon. Spravil z LeBrona múdreho, čo nie je jednoduché. Mám rád Mikea,“ napísal na oficiálnom účte Trump, pričom poslednou vetou sa snažil deklarovať, že v rebríčku najlepších basketbalistov histórie uprednostňuje Michaela Jordana.

Trojnásobný víťaz titulu MVP finále NBA v rozhovore pre CNN hovoril o vplyve športu pre spoločnosť a jeho schopnosti ľudí spájať. Zároveň spomenul, že prezident Trump „využíva šport, aby nás rozdelil.“

James sa zatiaľ k najnovšiemu výroku politického lídra USA nevyjadril, no v minulosti nešetril kritickými výrokmi k jeho osobe. „Návšteva Bieleho doma bola vždy pocta, až pokým sa tam neobjavil on,“ zverejnil v minulosti.

Server ESPN pripomína aj ďalšie jeho vyjadrenie: „Nerozumie moci, ktorú má ako líder tejto nádhernej krajiny. Nerozumie tomu, koľko detí akejkoľvek rasy na neho hľadí ako na vzor a očakáva slová podpory a povzbudenia,“ povedal dvojnásobný víťaz ankety Športovec roka v USA.

Melania sa od Trumpovho výroku dištancovala

Prvá dáma Spojených štátov Melania Trumpová sa v sobotu od urážlivého výroku svojho manžela na adresu LeBrona Jamesa dištancovala. Informovala o tom agentúra AP.

Prostredníctvom svojej hovorkyne Stephanie Grishamovej vyzdvihla význam Jamesovej práce v prospech mladých Američanov.

„Zdá sa, že LeBron James pracuje v prospech našej nasledujúcej generácie – a prvá dáma odjakživa podporuje každého, kto má snahu viesť otvorený dialóg o problémoch, ktorým čelia dnešné deti,“ uvádza sa vo vyhlásení prvej dámy Spojených štátov.

#lebron james #Donald Trump
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

139,99
Amore farebné ruže Grand

Amore farebné ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk