Aspoň jedna výhra. Slováci na záver predkvalifikácie zdolali Švajčiarsko

01.07.2018 20:04
basketbal Körner
Medzi opory Slovenska patril aj Richard Körner. Autor:

Slovenskí basketbalisti uzavreli 1. kolo predkvalifikácie majstrovstiev Európy víťazstvom. V nedeľňajšom stretnutí A-skupiny v Bratislave zdolali Švajčiarov 88:83.

Slovenskí basketbalisti uzavreli 1. kolo predkvalifikácie majstrovstiev Európy víťazstvom. V nedeľňajšom stretnutí A-skupiny v Bratislave zdolali Švajčiarov 88:83.

Zverenci trénera Ivana Rudeža obsadili poslednú tretiu priečku. SR sa predstaví v 3. kole, kde sa pripojí k piatim eliminovaným tímom z 1. kola predkvalifikácie a ďalším ôsmim z druhého. Do hlavnej kvalifikácie postúpia štyria najlepší z tretej fázy.

Slováci v nedeľu začali dobre. V prvej štvrtine si vypracovali aj 10-bodový náskok, súpera v prvom polčase už nepustili do vedenia. Po zmene strán pokračovali v dobrom výkone. Švajčiari zabrali až v záverečnej časti, keď dokázali zmazať aj 11 bodový náskok. Slováci však nepustili súpera do „trháku“ a napokon doviedli duel do víťazného konca.

Slovensko potiahli k úspechu Andre Jones s 22 bodmi, sekundovali mu Richard Körner s 18, respektíve Pavol Lošonský, ktorý skóroval 17 bodov. Celkovo najlepším zakončovateľom zápasu sa stal Švajčiar Patrick Baldassarre s 30 bodmi. Zo „slovenskej“ A-skupiny postúpilo do druhej fázy Macedónsko.

Predkvalifikácia ME 2021

Slovensko – Švajčiarsko 88:83 (20:16, 19:15, 22:23, 27:29)
Zostava a body SR: Jones 22 (3 trojky), Körner 18, Ihring a Sedmák po 12, Bachan 0 (Lošonský 17, Čekovský 6, Hlivák 1, Krajčovič a Musil 0)
Najlepší strelci Švajčiarska: Baldassarre 30 (4 trojky), Portannese 15, Cotture a R. Kovač po 10
TH: 22/17 – 20/17, fauly: 22 – 20, trojky: 5 – 10, rozhodovali: Benczur (Maď.), Karakatsounis (Gr.) Faur (Rum.) divákov