Podľa vzoru hokejistov. Hádzanári odohrajú základnú skupinu na ME v Košiciach

25.06.2018 12:47
Andrej Petro
Slovenský hádzanársky reprezentant Andrej Petro. Autor: ,

Slovenská reprezentácia odohrá základnú skupinu majstrovstiev Európy v hádzanej mužov v roku 2022 v Košiciach. Informovali o tom v pondelok predstavitelia Slovenského zväzu hádzanej (SZH). Šampionát privíta Slovensko spolu s Maďarskom.

Dve základné skupiny šampionátu, na ktorom sa predstaví 24 účastníkov, odohrajú v Bratislave na ZŠ Ondreja Nepelu (kapacita 10.050 divákov), jednu v Košiciach v Steel Aréne (8350). Ďalšie dejiská základných skupín budú Debrecín, Veszprém a Szeged v Maďarsku. Ďalšia fáza šampionátu s dvoma nadstavbovými skupinami sa bude hrať v Budapešti a Bratislave, ME vyvrcholia záverečnými duelmi v Budapešti.

„V Steel Aréne nám diváci vždy vytvorili fantastické prostredie, preto sme sa aj s maďarskou stranou dohodli, že Slovensko odohrá základnú skupinu v Košiciach,“ uviedol prezident SZH Jaroslav Holeša.

„Ideálny scenár je, že v Košiciach po troch zápasoch skončíme na postupovej priečke a tím sa presunie do Bratislavy, kde v nasledujúcej fáze odohrá ďalšie tri stretnutia,“ dodal Holeša.

Hádzanári pôjdu podľa vzoru hokejistov, na budúcoročnom svetovom šampionáte odohrá slovenská reprezentácia základnú skupinu rovnako v Košiciach: „Fanúšikovské zázemie na východe republiky je na vysokej úrovni. V Košiciach očakávame vypredané počas všetkých troch hracích dní. V meste je veľmi dobrá infraštruktúra, nielen čo sa týka haly, ale aj hotelov a ďalších potrebných vecí. Uvidíme, ako to dopadne na hokejovom šampionáte a my sa chceme z týchto MS poučiť. Preto budeme spolupracovať aj s organizačným výborom hokejových MS.“

ME hádzanárov v roku 2022 na Slovensku a v Maďarsku sa uskutočnia v termíne 14. až 30. januára. Právo organizovať šampionát pridelili spoločnej kandidatúre delegáti kongresu Európskej hádzanárskej federácie (EHF) minulý týždeň v Glasgowe.

V boji o EHF EURO 2022 uspela v konkurencii jednotnej kandidatúry troch krajín – Francúzska, Španielska a Belgicka pomerom hlasov 32:14. Na území Slovenska sa majstrovstvá sveta uskutočnili ešte v roku 1990, keď mužský šampionát organizovalo na prelome februára a marca Československo.

#ME 2022 hádzanárov #Slovenskí hádzanári
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla červené ruže

Perla červené ruže

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk