Slovenky prehrali s Čiernou Horou. Poloz: Šanca je malá

31.05.2018 21:27
SR Hádzaná ženy ME kvalifikácia Čierna Hora KEX
Slovenky Kristína Pastorková a Monika Rajnohová v súboji proti čiernohorskej dvojici Sanja Premovičová, Jovanka Radičevičová. Autor: ,

Hádzanárky Slovenska prehrali vo svojom piatom zápase v 2. kvalifikačnej skupine ME 2018 v Michalovciach s Čiernou Horou 24:27. Prehrou s už istými postupujúcim družstvom si výrazne skomplikovali šancu na postup.

V tabuľke zostali Slovenky na tretej priečke, na šampionát postúpia prvé dva celky a najlepší tím z tretích miest všetkých skupín.

Slovenky odohrajú posledný zápas v nedeľu na palubovke v tabuľke druhého Poľska.

Slovensko – Čierna Hora 24:27 (10:11)
zostava SR: Medveďová, Haládiková – Rajnochová, Rebičová, Rechtorisová, Pastorková, Takáčová, Habánková, Trunková, Szarková, Patrnčiaková, Veselková, Školková, Olšovská, Fiľková-Trehubová, Minarčíková.
Rozhodovali: D.Martins, R. Martins (obaja Port.), vylúčenia: 3:3, 7 m hody: 3/3 – 2/2.

Dušan Poloz, tréner SR: „Potrebovali sme vyhrať, aby sme mali šancu postúpiť z druhého miesta. Teraz je tá šanca už veľmi malá. Zápas nás nezastihol v ideálnej forme. Vedeli sme, že to bude veľmi ťažké. Dôležité situácie nastali v našich presilovkách, v ktorých sme spravili viacero technických chýb, z ktorých išli súperky do kontier.“

Martina Školková, spojka SR: „Myslím si, že sme dnes na nich mali. Problémy nám však robili návraty do obrany, keď ich spojky na nás tlačili. V druhom polčase sme už prehrávali osobné súboje a tam sa to zlomilo. V úvode druhého polčasu sme zbrklo strieľali, a aj z toho súperky ťažili.“

Kristína Pastorková, pivotka SR: „Veľmi sme chceli vyhrať. Mali sme ich nadosah, ale potom sme nepremenili mnoho šancí, prišli aj chyby v obrane a súper sa dostal do náskoku, ktorý sme už nedokázali stiahnuť.“

Slovenky začali lepšie, rýchlo viedli 2:0, no hostky otočili skóre a v 8. minúte bol stav 2:4. Avšak ani domáce hráčky s gólovou odpoveďou neváhali a Szarková v 12. minúte upravila na 5:4.

Tesný súboj pokračoval aj v ďalších minútach prvého polčasu, domáce v ňom doplácali na slabšiu úspešnosť streľby. Čiernohorky síce v 25. minúte odskočili na dva góly (8:10), no Slovenky opäť stiahli manko a po prvom polčase držali nádejný stav 10:11.

Úvod druhého polčasu však vyšiel hostkám, ktoré si vypracovali kľúčový štvorgólový náskok (11:15). Ten ich upokojil a na slovenské snahy o gólový návrat do zápasu reagovali ďalšími presnými zásahmi.

Slovenky už v ďalšom priebehu nedokázali zvrátiť nepriaznivý stav, prehrávali aj o 6 gólov (17:23). V 57. minúte síce zdvihli hlavy, Habánková stiahla na 21:24, no záver už drámu nepriniesol.

#slovenské hádzanárky #kvalifikácia ME 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

29,99
Orchidea zelená na vysoko

Orchidea zelená na vysoko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk