Po Good Angels končí aj KB Košice. Prezident nebude skladať priemerný tím

14.05.2018 19:13
Košice, basketbal
Basketbaliti KB Košice po finálovej sérii s Levicami. Autor: ,

Tri roky trvala história basketbalového klubu KB Košice. "Býci" ju v najvyššej súťaži v nedeľu uzavreli ziskom striebra. Finálovú sériu s Levicami prehrali 1:4 na zápasy. Po štvrtom, treťom a druhom mieste už prvé nepríde. Klub v Eurovia SBL končí.

Už pred mesiacom rovnaké rozhodnutie prijalo aj vedenie suveréna ženskej basketbalovej extraligy Good Angels Košice.

Prezident KB Košice František Sabol v stanovisku na klubovom webe ozrejmil svoje postoje aj dôvody rozhodnutia. V plnom znení ho uvádza aj web denníka Košice Dnes.

„Vážení basketbaloví priaznivci, v prvom rade by som rád poblahoželal mužstvu a divákom Levíc k zisku majstrovského titulu. Objektívne si to zaslúžili. Podľa mňa rozhodujúcim X faktorom boli zahraniční hráči. V družstve Levíc hrali veľmi dobre, v našom poväčšine nie. Moje osobné najväčšie finálové sklamanie sa volá Svetozár Stamenkovič,“ skonštatoval František Sabol k finálovej sérii.

K rozhodnutiu nepokračovať s tímom v najvyššej mužskej súťaži. Sabol otvorene napísal: "Nie je to reakcia na neúspech vo finále. Toto rozhodnutie sa rodilo dlho a veľmi ťažko. Umocnilo to veľmi medializované semifinále, často s neobjektívnymi vyjadreniami a článkami na našu adresu.

Počas prebiehajúceho piateho a šiesteho zápasu som bol pracovne v zahraničí, ťažko sa to čítalo. Poslednou a definitívnou bodkou bola ‚krádež‘ nášho víťazstva v prvom domácom finálovom zápase pánmi rozhodcami, ktorí v závere tohto stretnutia sa vysmiali priamo do tvárí nám všetkým v košickej aréne. Po tomto zápase sme sa s hlavným sponzorom zhodli, že nemá význam ďalej pokračovať. Mám za to, že diváci nechodia na basketbal kvôli rozhodcom."

Sabol tvrdí, že za stavu 1:1 vo finálovej sérii oznámil svoje rozhodnutie nepokračovať v ďalšej sezóne trénerom, nie hráčom.

„Chceli sme vyhrať finále. Jednoznačne najdôležitejšou skutočnosťou nášho ťažkého rozhodnutia je aplikácia Zákona o športe v praxi. Vždy som sa snažil konať zodpovedne, v novovzniknutých podmienkach by som bol nezodpovedným človekom a podpísať hráčske zmluvy, nekrytými financiami, ktorých je potrebné mať oveľa viac, by bolo nekorektné. Náklady na odvody zo mzdy u hráčov stúpnu o viac ako 50%. Nevieme to realizovať. Priemerné mužstvo skladať nebudeme, je to proti mojej životnej filozofii. Času na diskusiu, korekciu, úpravu, prípadne zmenu v zákone bolo dosť. K realizácii nejakých zmien doteraz nedošlo.“

#KB Košice #Eurovia SBL
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 17

Kytica Zimona 17

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk