Skvelý James opäť rozhodol v poslednej sekunde: Doma to neskúšajte

Basketbalisti Clevelandu Cavaliers zvíťazili v noci na nedeľu aj v treťom stretnutí semifinále play off Východnej konferencie NBA na domácej palubovke nad Torontom Raptors 105:103 a v sérii vedú už 3:0 na zápasy.

06.05.2018 07:30
LeBron James, Toronto Raptors Foto: ,
Víťazná strela LeBrona Jamesa z Clevelandu v zápase proti Torontu.

Domácich opäť potiahol k triumfu ich tradičný líder LeBron James, ktorý zaznamenal 38 bodov, z toho 16 v záverečnej štvrtine. V poslednej sekunde navyše zápas rozhodol ťažkou strelou. Cavs zdolali Raptors v play off už deviaty zápas za sebou.

Toronto v záverečnej štvrtine mohutne finišovalo a doťahovalo náskok Cavs. Osem sekúnd pred koncom nováčik Raptors OG Anunoby strelil trojku a vyrovnal. Potom ale prišiel ďalší z veľkých okamihov Jamesa. Strelou jednou rukou o dosku a obruč rozhodol.

„Vyrovnaný zápas, rozhodne jeden kôš. Žijem pre tieto momenty. Takto to robím od šiestich, siedmich, ôsmich rokov. Možno už predtým. O týchto veciach snívate, že dostanete príležitosť ich zažívať. Mal som v kariére dosť šťastia, aby sa mi podarilo dostať takéto najlepšie momenty v kariére. Je to ale dosť ťažké, takže to doma neskúšajte,“ citovala agentúra AP Jamesa, ktorý pridal aj 7 asistencií a 6 doskokov.

Quicken Loans Arena vybuchla nadšením, James rozhodol v play off v poslednej sekunde piatykrát v kariére a druhýkrát v tejto sezóne. „Stratil som pri ňom reč už dávnejšie. To sú neuveriteľné momenty. Zasa to urobil. A takéto obrovské momenty robil pre nás celú sezónu,“ dodal Jamesov spoluhráč Kyle Korver, ktorý nastrieľal 18 bodov.

V druhom stretnutí vyhral Boston vo Philadelphii 101:98 až po predĺžení. V sérii vedie už 3:0 a má tak tiež štyri možnosti na postup do finále konferencie. Celtics mohli uspieť aj v riadnej hracej dobe, ale trojkou so záverečnou sirénou ich nemilo zaskočil Marco Belinelli. Domáci väčšiu časť extračasu viedli, ale poslednú minútu vôbec nezvládli a tak sa tešili hostia.

Hlavnou postavou predĺženia bol skúsený Al Horford. Ten najprv otočil na 99:98 pre hostí, 5 sekúnd pred koncom získal dôležitú loptu a protihráči ho museli faulovať. Trestnými hodmi nepohrdol a priviedol Boston k cennému triumfu. „Presne toto sú okamihy, pre ktoré chcete hrať basketbal,“ povedal Horford.

Druhé kolo play off NBA

Semifinále Východnej konferencie – 3. zápasy:
Cleveland – Toronto 105:103 (24:19, 31:21, 24:25, 26:38) – stav série: 3:0
Najviac bodov: L. James 38, Love 21 (16 doskokov), Korver 18 – Lowry 27, Anunoby 18, Miles 13

Philadelphia – Boston 98:101 po predĺžení (20:19, 31:29, 17:21, 21:20 – 9:12) – stav série: 0:3 Najviac bodov: Embiid 22 (19 doskokov), Redick 18, B. Simmons 16 – Tatum 24, Rozier 18, Jaylen Brown 16
Viac na túto tému: #lebron james #Cleveland Cavaliers #Toronto Raptors