Houston doma zaváhal, nepomohol mu ani ďalší hviezdny výkon Hardena

Najlepší tím základnej časti basketbalovej NBA Houston na vlastnej palubovke podľahol Utahu 108:116 v stredajšom druhom zápase semifinále play off Západnej konferencie.

03.05.2018 07:03
James Harden, Joe Ingles Foto: ,
James Harden z Houstonu a Joe Ingles z Utahu počas druhého zápasu 2. kola NBA.

Hostia viedli v prvom polčase aj o 19 bodov, potom sa však Rockets spamätali a v záverečnej dvanásťminútovke dokonca naklonili misky váh na svoju stranu. V závere však opäť zabrali Jazz a vyrovnali sériu hranú ma štyri víťazstvá na 1:1.

V drese Houstonu tradične „hviezdil“ James Harden, ktorý k 32 bodom pridal jedenásť asistencií. „Minulý zápas bol úplne iný, tentokrát nás nachytali nepripravených. Snažili sme sa v druhom polčase, no nedokázali sme zmazať manko,“ povedal sklamaný Harden.

Stredajší duel si bude dobre pamätať najmä hosťujúci Joe Ingles. Tridsaťročný Austrálčan si utvoril kariérne maximum, keď nastrieľal 27 bodov. Z toho 21 dosiahol spoza trojkového oblúka, čím si stanovil ďalší osobný rekord.

Naopak, štatisticky sa nedarilo nováčikovi a opore tímu Donovanovi Mitchellovi. Pripísal si na konto 17 bodov a po prvý raz vo vyraďovacej časti nedosiahol na dvadsaťbodovú hranicu. Napriek tomu bol pre mužstvo užitočný, keď prispel 11 asistenciami.

„Ničil nás, akonáhle bol na ploche, nachádzal spoluhráčov v rohoch. Či boduje alebo nie, vždy je prospešný,“ pochválil Mitchellov výkon aj tréner súpera z Houstonu Mike D'Antoni.

Utah dokázal zdolať Rockets vôbec prvýkrát v tejto sezóne, v doterajších piatich konfrontáciách sa tešili Texasania.