Hádzanárom vyžrebovali súperov v boji o ME. Čakajú ich aj zápasy s Maďarmi

12.04.2018 20:28, aktualizované: 20:50
Oliver Rábek, hádzaná
Oliver Rábek zakončuje jednu z akcií slovenského tímu. Autor: ,

Slovenskí hádzanári sa v 7. skupine druhej fázy kvalifikácie o postup na ME 2020 stretnú s Maďarskom, Ruskom a Talianskom.

Rozhodol o tom štvrtkový žreb v nórskom Trondheime, pri ktorom figurovali Slováci v treťom zo štyroch výkonnostných ko­šov.

Žreb rozdelil 32 tímov do ôsmich kvalifikačných skupín po štyroch, z každej postúpia na európsky šampionát prvé dva celky. Doplnia ich štyri najlepšie tímy z tretích miest, pričom sa berú do úvahy iba výsledky proti dvom najlepším v tabuľke. Kvalifikácia sa bude hrať systémom každý s každým doma a vonku, odštartuje v októbri 2018 a vyvrcholí v júni 2019.

S Ruskom sa slovenskí hádzanári stretli aj v uplynulých dvoch neúspešných kvalifikáciách. V boji o ME 2018 vydreli v Moskve senzačnú remízu 31:31 a doma na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave prehrali po dráme tesne 24:25.

V kvalifikácii MS 2019 prehrali 22:32 vonku a 26:32 doma. Z prvého koša dostali zverenci dánskeho trénera Heineho Ernsta Jensena Maďarov, ktorí na tohtoročných ME obsadili 14. miesto a vlani sa na svetovom šampionáte prebojovali do štvrťfinále.

„Je to ťažká skupina, no vedeli sme, že dostaneme silných súperov. Do každého zápasu pôjdeme s cieľom vyhrať. S Rusmi sa dobre poznáme, veď sme proti ním hrali v uplynulých dvoch kvalifikáciách. Dúfam, že nastúpime proti ním v kompletnom zložení, nie ako naposledy doma v Považskej Bystrici, kde nám chýbalo sedem-osem hráčov. Maďarsko je susedná krajina, hádzanársky veľmi silná. Maďari budujú nový tím, bude to zaujímavá konfrontácia. Proti Taliansku budeme v pozícii favorita a verím, že ju potvrdíme. Dôležité je, aby hráči každý deň tvrdo pracovali aj v kluboch, iba v tom prípade máme šancu uspieť,“ sprostredkoval slová Jensena manažér pre marketing a médiá Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Martin Kosák.

Tréner slovenských hádzanárov Heine Ernst...
Tréner slovenských hádzanárov Heine Ernst Jensen rozdáva pokyny. Autor: SITA, Milo Fabian

ME sa uskutočnia 10. až 26. januára 2020 premiérovo za účasti 24 tímov vo Švédsku, Rakúsku a Nórsku. Dejiskami budú Göteborg, Malmö a Štokholm (finálový víkend) vo Švédsku, Graz a Viedeň v Rakúsku a Trondheim v Nórsku. Účasť už majú istú tri organizátorské krajiny a Španielsko ako obhajca titulu.

Slováci naposledy na vrcholnom podujatí štartovali na ME 2012 v Srbsku (16. miesto), odvtedy vždy stroskotali už v elimináciách. Naposledy neuspeli v prvej fáze kvalifikácie MS 2019, keď v skupine obsadili nepostupovú druhú priečku za Ruskom.

Žreb druhej fázy kvalifikácie ME 2020 v hádzanej mužov

 • 1. skupina: Nemecko, Poľsko, Izrael, Kosovo
 • 2. skupina: Chorvátsko, Srbsko, Švajčiarsko, Belgicko
 • 3. skupina: Macedónsko Island, Turecko, Grécko
 • 4. skupina: Slovinsko, Holandsko, Lotyšsko, Estónsko
 • 5. skupina: Bielorusko, Česko, Bosna a Hercegovina, Fínsko
 • 6. skupina: Francúzsko, Portugalsko, Litva, Rumunsko
 • 7. skupina: Maďarsko, Rusko, SLOVENSKO, Taliansko
 • 8. skupina: Dánsko, Čierna Hora, Ukrajina, Faerské ostrovy

Termíny kvalifikácie:

 • 1. a 2. kolo: 24. až 28. októbra 2018
 • 3. a 4. kolo: 10. až 14. apríla 2019
 • 5. a 6. kolo: 12. až 16. júna 2019
#Slovenskí hádzanári #ME 2020 hádzanárov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 17

Kytica Zimona 17

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk