Legenda končí. Zuzanu Žirkovú čaká posledný zápas v kariére

10.04.2018 12:16
Zuzana Žirková
Zuzana Žirková. Autor: ,

Basketbalistka Zuzana Žirková po aktuálnej sezóne ukončí kariéru. V prípade, že s tímom Good Angels Košice v treťom finálovom zápase zdolajú MBK Ružomberok a získajú majstrovský titul, bude to jej posledný duel v kariére. Svoje už dávnejšie avizované rozhodnutie potvrdila v rozhovore pre klubovú stránku.

Košičanky majú finálovú sériu ideálne rozohranú, keď jednoznačné domáce víťazstvo potvrdili aj v Ružomberku a v stredu môžu získať 15-ty titul. Pre Zuzanu Žirkovú by bol posledným v kariére, keďže 37-ročná rozohrávačka ukončí kariéru.

„Popravde, ľahké rozhodnutie to nebolo. Srdiečko, ktoré viac ako basketbal miluje už len moju rodinu, dokázalo presvedčiť hlavu a tá zakázala kostiam, kĺbom i svalom bolieť. V posledných rokoch však to presviedčanie bolo stále náročnejšie a aj preto som sa rozhodla skončiť,“ povedala.

„Nech už sa to stretnutie skončí akokoľvek, tak už teraz viem, že to bude zvláštny zápas. A nielen preto, že môže byť môj posledný. Všetci dobre vieme, že po tejto sezóne končí aj značka Good Angels a ten neveselý opar sa nad celým duelom bude v stredu vznášať,“ uviedla Žirková v rozhovore pre klubovú stránku.

Bojnická rodáčka si v Košiciach užívala skvelých divákov, ktorí jej dodávali energiu a často boli ďalším hráčom družstva. Fanúšikov košického klubu potešila nádejným odkazom narážajúcim na nedávne rozhodnutie generálneho manažéra Daniela Jendrichovského.

„Som presvedčená, že v stredu neuvidíme definitívny koniec Good Angels. Verím, že pre klub to bude len prestávka, po ktorej príde oddýchnutý, svieži a plný elánu. Veď o tom je mladosť a práve tá teraz bude držať zástavu košického ženského basketbalu. Dajte jej dôveru a ja verím, že neoľutujete,“ uviedla.

#Good Angels Košice #MBK Ružomberok #Zuzana Žirková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

73,99
Srdce červené ruže valentín

Srdce červené ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk