Cleveland prehral doma s Philadelphiou, Lakers dominovali v Miami

Basketbalisti Clevelandu na čele s LeBronom Jamesom podľahli vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NBA doma Philadelphii 97:108. Hostia neprehrali ani jednu štvrtinu a ukončili sériu 11 nezdarov s týmto súperom.

02.03.2018 08:37
NBA james Foto: ,
Clevelandu na výhru nad Philadelphiou nestačilo ani 30 bodov LeBrona Jamesa.

Sixers takmer premrhali 13-bodový náskok, keď sa Cavaliers zásluhou Kyla Korvera dostali dve a pol minúty pred koncom do vedenia 95:94. Potom však prišlo osem bodov za sebou v podaní hostí a domáce nádeje boli pochované.

V drese Philadelphie sa darilo najviac J. J. Redickovi, ktorý si pripísal 22 bodov, nováčik Ben Simmons mal našliapnuté na triple-double – dosiahol 18 bodov, 9 doskokov a 8 asistencií.

„Sme hrdí na toto víťazstvo. Kedykoľvek zdoláte tím s LeBronom Jamesom, museli ste si počínať veľmi dobre,“ povedal kouč hostí Brett Brown. Na strane domácich LeBron James zaznamenal 30 bodov a k nim rovnako ako Simmons 9 doskokov a 8 asistencií.