Houston kraľuje NBA, vyrovnal svoju rekordnú víťaznú sériu. Míľnik Nowitzkého

Basketbalisti Houstonu Rockets zaznamenali v zámorskej NBA už 14. víťazstvo za sebou. Líder súťaže triumfoval v noci na štvrtok na palubovke Los Angeles Clippers 105:92, keď si rozhodujúci náskok vypracoval už v prvej štvrtine (34:12). James Harden si pripísal 25 bodov, Clint Capela a Eric Gordon zaznamenali po 22.

01.03.2018 08:02 , aktualizované: 08:53
James Harden Foto: ,
James Harden z Houstonu Rockets.

Nemec Dirk Nowitzki sa ako šiesty hráč histórie prehupol cez hranicu 31.000 dosiahnutých bodov. Tridsaťdeväťročný hráč nezabránil prehre Dallasu s Oklahomou City 110:111 po predĺžení, v dueli nazbieral spolu 12 bodov. Najlepším strelcom zápasu bol hosťujúci Russell Westbrook s 30 bodmi.

Na víťaznej vlne sa vezie Boston, ktorý si doma poradil s Charlotte hladko 134:106. Hviezdou zápasu sa stal Kyrie Irving, keď pomohol Celtics 34 bodmi. Bostonu sa darilo najmä v útoku, dosiahli najviac bodov v sezóne s najvyššou úspešnosťou streľby za ostatné štyri roky – viac ako 62 percent.

„Akoby nás sprevádzala sila. Darilo sa nám všetko, bola to jedna z nocí, keď všetko funguje ako má,“ povedal tréner domácich Brad Stevens. „Myslím si, že sme odviedli skvelú prácu, ale musíme pokračovať, pretože sezóna sa ešte nekončí,“ dodal Irving. Celtics ťahajú šnúru štyroch víťazstiev po sebe.

Úradujúci majster Golden State triumfoval na pôde Washingtonu 109:101. Najvýraznejšie sa pod úspech hostí podpísal Kevin Durant s 32 bodmi. Doplnil ho Stephen Curry s 25. V drese Wizards nevyšiel zápas Bradleymu Bealovi, ktorého obrana Kalifornčanov dokonale vygumovala a dovolila mu iba osem bodov.

„Začali sme trochu strojene a boli sme pomalší. Dobre ma blokovali a zdvojovali. Doslovne mi brali loptu z rúk,“ priznal Beal – najlepší strelec domácich v tejto sezóne. Warriors si pripísali štvrté víťazstvo po sebe a sú druhí v Západnej konferencii aj celej lige za Houstonom.

Sumáre NBA – streda:

Detroit – Milwaukee 110:87 (32:32, 21:12, 32:26, 25:17)
Najviac bodov: S. Johnson 19, Bullock 16, Drummond 15 (16 doskokov) – Bledsoe 19, Middleton 17, Antetokunmpo 11

Orlando – Toronto 104:117 (37:42, 26:27, 26:21, 15:27)
Najviac bodov: Fournier a Hezonja po 17, Vučevič 14 – DeRozan 21, Lowry 17 (11 asistencií), Siakam 14

Atlanta – Indiana 107:102 (28:27, 27:23, 30:15, 22:37)
Najviac bodov: Collins 16, T. Prince a Dedmon po 15 – Bojan Bogdanovic 26 (5 trojok), Oladipo 22, Stephenson 18

Boston – Charlotte 134:106 (37:31, 30:28, 36:20, 31:27)
Najviac bodov: Irving 34, Jaylen Brown a Marcus Morris po 15 – K. Walker 23, D.Howard 21, Kaminsky 16

Memphis – Phoenix 102:110 (27:21, 27:36, 18:25, 30:28)
Najviac bodov: M. Gasol 22 (13 doskokov), A. Harrison 20, Martin 16 – Booker 34, J. Jackson 29, Payton 19 (10 doskokov)

Washington – Golden State 101:109 (21:36, 35:22, 14:27, 31:24)
Najviac bodov: Porter 29 (10 doskokov), Oubre 17, Markieff Morris 16 – Durant 32, Stephen Curry 25, Iguodala 14

Dallas – Oklahoma City 110:111 po predĺžení (21:32, 22:22, 33:23, 24:23 – 10:11)
Najviac bodov: Barnes 26, Powell 21, D. Smith 17 – Westbrook 30 (11 doskokov), P. George 23 (11 doskokov), Anthony a J. Grant po 12

San Antonio – New Orleans 116:121 (29:24, 31:27, 35:36, 21:34)
Najviac bodov: R. Gay 19, D. Murray 18, Ginobili 17 – A. Davis 26 (5 doskokov), Jrue Holiday 25, E. Moore 17

Los Angeles Clippers – Houston 92:105 (12:34, 31:27, 29:22, 20:22)
Najviac bodov: T. Harris 24, Harrell 22, Teodošič a L. Williams po 13 – Harden 25, Capela (14 doskokov) a E. Gordon po 22

Viac na túto tému: #NBA #Los Angeles Clippers #Houston Rockets #James Harden