Majster raboval v Madison Square Garden, ďalší famózny výkon Davisa

Prestávka po Zápase hviezd basketbalovej NBA najviac pomohla, zdá sa, Bostonu. Celtics zdolali Memphis 109:98 v pondelkovom zápase a dosiahli tretí triumf po sebe. Režíroval ho tradične Kyrie Irving s 25 bodmi.

27.02.2018 06:55
Suns Pelicans Basketball Davis NBA Foto: ,
Anthony Davis (23) predviedol ďalší zo série fenomenálnych výkonov.

Grizzlies sa zasekli v druhej štvrtine, v ktorej neskórovali takmer osem minút a prvý polčas uzavreli s mankom 25 bodov.

„Sústredili sme sa na náš výkon. Všetci sme hrali ako tím, vedeli sme, za čo bojujeme,“ povedal Irving. Memphis si pripísal celkovo desiatu prehru po sebe, zároveň na palubovke súpera. Zároveň ako jediný tím zo „západu“ v tejto sezóne neuspel na pôde mužstva z Východnej konferencie.

Úradujúci majster Golden State si bez ťažkostí poradil s domácim New Yorkom 125:111. Knicks sa proti kalifornskému klubu nedarí, keď prehrali ôsmy vzájomný duel v rade. Warriors vyšla najmä tretia 12-minútovka, ktorú ovládli 39:18. Darilo sa v nej Stephenovi Currymu. Dvadsaťdeväťročný rozohrávač v pondelok nastrieľal 21 bodov, 14 z nich v tretej časti hry.

„Neviem prečo práve tretia štvrtina nám tak vyšla. Do druhého polčasu sme išli nabudení, tak možno preto,“ uviedol Curry, ktorý v streleckej štatistike svojho tímu skončil až tretí. Najviac bodov nazbieral Klay Thompson (26) pred 22-bodovým Kevinom Durantom.

Skvelú formu potvrdil Houston víťazstvom v Utahu 96:85. Rockets nezaváhali už v 13. zápase v sérii. Strojcom ich pondelkového úspechu bol, ako obyčajne, James Harden, ktorý nastrieľal 26 bodov a pridal aj 11 doskokov. Texasania sú v tabuľke na čele celej súťaže.

Tradičný výkon na hranici exhibície predviedol Anthony Davis. Svojím sezónnym maximom 53 bodov priviedol k triumfu New Orleans nad Phoenixom 125:116. Dvadsaťštyriročná jednotka draftu 2012 navyše pridala aj 18 doskokov. V drese Suns sa dobre prezentoval Devin Booker so 40 bodmi a 10 doskokmi.