Povinné body z chladného severu. Slováci živia šancu na postup

Hádzanári Slovenska potvrdili vo štvrtkovom zápase 3. kola I. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta mužov 2019 v Nemecku a Dánsku úlohu favorita.

04.01.2018 19:26
HÁDZANÁ: Slovensko - Luxembursko Foto: ,
Hádzanári Slovenska vyhrali vo Fínsku.

Zverenci trénera Heineho Ernsta Jensena, ktorý mal k dispozícii značne oslabený tím, zvíťazili vo Vantaa nad domácimi Fínmi 27:22 (13:9). Vďaka zisku dvoch „povinných“ bodov si udržali teoretickú nádej na jedinú postupovú priečku do II. fázy (play-off).

Slováci aktuálne figurujú so ziskom štyroch bodov na 2. mieste tabuľky 1. skupiny za zatiaľ suverénnymi Rusmi. Družstvo SR čaká v nedeľu 7. januára od 15.00 h v Považskej Bystrici odveta s Fínskom.

kvalifikácia MS 2019

VANTAA

Fínsko – Slovensko 22:27 (9:13)

Úvod bol vyrovnaný. Slováci boli v 12. min v miernom vedení 3:2, v ďalšom priebehu I. polčasu sa dokázali od súpera odpútať ešte viac. Postupne zvyšovali svoj náskok na 8:6, 11:8 a na prestávku išli so štvorgólovým náskokom (13:9).

Jensenovi zverenci po zmene strán už nepustili vedenie zo svojich rúk a piaty vzájomný duel s Fínmi doviedli do víťazného konca, hoci vo Vantaa vyhrali doteraz najnižším rozdielom – o päť gólov (27:22).