DeRozan prekonal rekord Toronta. Zahral ako superhviezda, chválil ho tréner

Basketbalisti Toronta Raptors zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NBA na domácej palubovke nad Milwaukee Bucks 131:127 po predĺžení.

02.01.2018 07:23 , aktualizované: 08:15
DeMar DeRozan Foto: ,
DeMar DeRozan.

Veľkou mierou sa o to pričinil DeMar DeRozan, ktorý zaznamenal až 52 bodov, čo je nový rekord kanadského klubu. Toronto zároveň vyrovnalo svoje historické maximum v počte víťazných duelov na domácej pôde v rade, keď úspešnú sériu natiahlo už na dvanásť stretnutí.

DeRozan je iba tretí hráč v histórii Raptors, ktorý prekonal v jednom zápase 50-bodovú hranicu. Predtým sa to podarilo Vinceovi Carterovi a Terrenceovi Rossovi, obaja dali 51 bodov.

„Už ako dieťa som si predstavoval, že raz zažijem moment, ako je práve tento,“ povedal DeRozan po zhliadnutí videa v hlavnej úlohe s Michaelom Jordanom vo finále NBA 1998 Chicago – Utah.

„Keď teda máte šancu pripomenúť si takéto niečo priamo na palubovke, robíte všetko preto, aby vám to vyšlo,“ doplnil DeRozan. „Zahral dnes ako superhviezda,“ povedal tréner Raptors Dwane Casey o DeRozanovi.

Na Nový rok sa predlžovalo aj v súboji Chicago – Portland, v tomto prípade uspeli hostia 124:121. Zaslúžil sa o to najmä 32-bodový C.J. McCollum. Až 25 bodov nastrieľal po veľkej prestávke vrátane vyrovnania 56,5 s pred koncom riadneho hracieho času, čo znamenalo predĺženie.

„Mal som veľa dobrých streleckých pozícii a to je zásluha mojich spoluhráčov, ktorí ma do nich dostali. Dosť mi to uľahčili. Keď mám možnosť vystreliť aj tridsaťkrát a viac, urobím to,“ vravel McCollum.