Curryho parádny návrat s 38 bodmi a 10 trojkami, L. James neoslávil narodeniny víťazstvom

Návrat vo veľkom štýle predviedol americký basketbalista Stephen Curry v sobotňajšom zápase NBA Golden State - Memphis (141:128).

31.12.2017 08:06
Stephen Curry Foto: ,
Stephen Curry.

Líder Warriors nastrieľal do koša Grizzlies 38 bodov a po deviaty raz v kariére dosiahol v jednom zápase minimálne 10 trojok. Zároveň po deviaty raz v tejto sezóne prekonal 30-bodovú hranicu. Podarilo sa mu to za necelých 26 minút na palubovke Oracle Areny, väčšinu štvrtej štvrtiny už presedel na lavičke s uterákom na hlave. Dynamický rozohrávač chýbal v zostave svojho tímu 11 zápasov pre podvrtnutý pravý členok.

„Cítil som sa naozaj ako prvý deň v škole,“ vtipkoval po stretnutí Stephen Curry. V závere zápasu ho tréner Steve Kerr ešte raz povolal do diania a dovolil mu zaokrúhliť počet trojok na desať. „Dal mi dodatočne ešte dôveru na minútu a pol a vyplatilo sa. Mali sme s trénerom dohodu, že ak mu počas zápasu vyšlem signál, že už nevládzem, stiahne ma. Cítil som sa však výborne,“ doplnil dvojnásobný MVP profiligy Curry.

LeBron James neoslávil víťazstvom 33. narodeniny. Jeho Cleveland prehral v Salt Lake City s domácim Utahom 101:104 a dlhodobý líder Cavaliers predviedol 29 bodov, 8 doskokov a 6 asistencií. Na strane víťazného tímu sa mu strelecky vyrovnal Donovan Mitchell. James predĺžil osobnú negatívnu bilanciu proti tímu Utah Jazz na sedem prehier.

„Snažím sa strieľať v závere zápasu rovnako ako v úvodných minútach. Ak nad tým zbytočne uvažujete, že sa blíži koniec, to je základná chyba,“ uviedol hrdina Jazz D. Mitchell.