Boston predviedol skvelý obrat a predĺžil agóniu Houstonu

Basketbalisti Bostonu na vlastnej palubovke zdolali Houston 99:98 vo štvrtkovom zápase severoamerickej NBA.

29.12.2017 08:28
Celtics Irving Foto: ,
Terry Rozier (12) a Kyrie Irving (11) sa tešia po výhre nad Houstonom.

Domáci pritom počas celého stretnutia zaostávali. Prvýkrát ich do vedenia dostal Al Horford 3,7 sekundy pred koncom duelu a tým zároveň rozhodol o triumfe Celtics. Hostia začali famózne, v prvej štvrtine si vypracovali náskok o dvadsať bodov a s výnimkou kľúčového momentu v závere zápasu nepustili súpera do vedenia.

V priebehu zápasu si utvorili odstup aj 26 bodov. Domáci sa však najmä v druhom polčase začali doťahovať. Tretiu časť ovládli o 15 bodov a vo štvrtej dokonali obrat.

Rockets nepomohlo ani 34 bodov Jamesa Hardena, ten pridal aj 10 asistencií. Za domácich sa najviac darilo Kyriemu Irvingovi, ktorý nastrieľal 26 bodov, ďalších devätnásť zaznamenal Jayson Tatum.

„Zažil som pár obratov, ale tento je špeciálny. Začali sme otrasne a museli tvrdo bojovať, aby sme to zvrátili,“ povedal Irving. Houstonu sa v ostatnom období nedarí, prehral už štvrtýkrát po sebe.

Orlando si doma poradilo s Detroitom 102:89 a ukončilo sériu deviatich nezdarov v sérii. Pod triumf Magic sa najvýraznejšie podpísal Elfrid Payton, ktorý nazbieral 19 bodov a pridal aj po osem doskokov a asistencií.

„V predchádzajúcich zápasoch sa nám nedarila streľba. Dnes sme predviedli našu najlepšiu kombinačnú hru a z toho pramenila aj lepšia koncovka,“ vysvetlil tréner Orlanda Frank Vogel.

Domácim sa podarilo vyrovnať s absenciou zraneného Nikolu Vučeviča, ktorého nahradil Marreese Speight so 16 bodmi. „Dostal som príležitosť a príde aj ďalšia. Keď hrávate pravidelne, získavate aj viac sebadôvery,“ povedal Speight.

Milwaukee uspelo pred vlastnými fanúšikmi s Minnesotou 102:96, hoci v priebehu zápasu prehrávalo o 20 bodov. Domácim vyšla záverečná 12-minútovka, v ktorej dokázali zmazať náskok hostí a otočiť nepriaznivý stav vo svoj prospech.

Bucks potiahli za triumfom tradičné opory Eric Bledsoe a Giannis Antetokounmpo. Prvý menovaný prispel 26 bodmi, Antetokounmpo ďalšími 22, pridal aj desať doskokov. Timberwolves sa museli v závere zaobísť bez Andrewa Wigginsa, ktorý si zranil členok. Dovtedy nastrieľal dvadsaťjeden bodov.

„Videli sme o 20 bodov, potom sa však zranil Wiggins a to nás zasiahlo,“ povedal tréner hostí Tom Thibodeau.