Po šiestich víťazstvách prehra Toronta v Dallase, zlyhal strelec DeRozan

Séria šiestich víťazstiev Toronta v basketbalovej NBA nemala pokračovanie. Druhý najlepší tím Východnej konferencie prekvapujúco prehral na palubovke Dallasu 93:98.

27.12.2017 08:28
DeMar DeRozan Foto: ,
DeMar DeRozan v obkľúčení dvoch hráčov Dallasu.

Domáci J.J. Barea prispel 20 bodmi a 39-ročný nemecký veterán Dirk Nowitzki 18 bodmi. Domáci kľúčovo ubránili najlepšieho strelca hostí DeMara DeRozana, ktorý krátko po prevzatí ceny určenej najlepšiemu hráčovi týždňa predviedol sezónne strelecké minimum 8 bodov pri úspešnosti 3 zo 16 striel z poľa. Raptors si zapísali deviatu prehru v sezóne, ale len druhú v ostatných 14 zápasoch. Mavericks sú stále poslední na Západe, ale už aspoň majú 10 víťazstiev.

„Nepremieňal som strely, ktoré za normálnych okolností triafam. Nevychádzali mi ani jednoduché veci. Bola to jedna z tých nocí,“ zamyslel sa sklamaný DeRozan, ktorý mal v ostatných 6 zápasoch priemer 32 bodov. „Veril som, že naše problémy sa v záverečných troch minútach neprejavia. Zrejme sme sa už niečo naučili, že sa tak nestalo. V závere sme získali niekoľko dôležitých lôpt,“ uviedol portorický rozohrávač Dallasu J.J. Barea na webe TSN.

Renesancia Chicaga v zostave s Nikolom Mirotičom pokračovala aj na palubovke Milwaukee, kde hostia zvíťazili 115:106. Čiernohorský krídelník reprezentujúci Španielsko sa ako muž z lavičky počas 28 minút blysol 24 bodmi a najmä vďaka nemu Bulls vyhrali ôsmy z posledných 10 zápasov. Domácim nepomohlo ani 28 bodov „lietajúceho“ Gréka Giannisa Antetokunmpa a 22 bodov Erica Bledsoea.

„Od návratu Nikolu Mirotiča a Davida Nwabu do zostavy je to veľká zmena, najmä keď sa pozriete na našu obranu,“ uviedol tréner Chicaga Fred Hoiberg.

Naďalej padá Orlando. Magic prehrali na palubovke Miami Heat 89:107 a to deviatykrát v rade. Z ostatných 20 zápasov majú až 17 prehier. Domáci Josh Richardson sa blysol 14 zo svojich 20 bodov v záverečnej štvrtine. Heat ju vyhrali 39:21. „Veľmi sme potrebovali vyhrať tento zápas. Bol pre nás mimoriadne dôležitý,“ skonštatoval rozohrávač víťazného tímu Goran Dragič.