Muž v maske opäť úradoval. Irving potiahol Boston k výhre

Líder súťaže Boston nezaváhal na palubovke Indiany, keď zvíťazil 108:98 v sobotňajšom zápase basketbalovej NBA. Hostia zaostávali po prvom polčase o deväť bodov. Tretiu štvrtinu štvrtinu však ovládli o 11 bodov položili základ svojho triumfu.

26.11.2017 08:03
Irving Foto: ,
Kyrie Irving potiahol Boston k výhre v Indianapolise 25 bodmi.

Oporou Celtics bol tradične Kyrie Irving, ktorý nastrieľal 25 bodov. Dobrým výkonom sa predviedol aj jeho spoluhráč Al Horford. Pridal 21 bodov.

V kalifornskom derby Los Angeles Clippers zdolali Sacramento tesne 97:95. Stačila im na to vydarená tretia 12-minútovka, v ktorej pokorili Kings 29:10.

Hviezdou hostí sa stal s 33 bodmi Blake Griffin, ktorý bol zároveň autorom víťazného koša tri sekundy pred klaksónom. Domácim nestačilo ani 27 bodov a 7 úspešných trojok Buddyho Hielda.

Utah doma uspel nad Milwaukee 121:108. Jazz potiahol nováčik Donovan Mitchell s 24 bodmi. Druhý najlepší strelec ligy v drese hostí Giannis Antetokounmpo nazbieral ešte o 3 body viac.

V sobotu sa darilo aj úradujúcemu šampiónovi Golden State, ktorý triumfoval v New Orleans 110:95 a ukončil trojzápasovú víťaznú šnúru domácich.

Najväčšia hviezda Warriors Stephen Curry mala pomalší rozbeh, keď minula všetkých prvých 10 striel. V tretej štvrtine však Curry nazbieral 14 bodov a celkovo tímu pomohol 27 bodmi.