Najlepší sa natrápil s najslabším. Boston získal 16. triumf za sebou až v predĺžení

Basketbalisti Bostonu sa poriadne nadreli na svoj 16. triumf v sérii v zámorskej NBA. V konfrontácii najlepšieho s najslabším tímom súťaže v Dallase zvíťazili 110:102 až v predĺžení. Hostia pritom ešte šesť minút pred koncom štvrtej štvrtiny zaostávali o desať bodov (79:89).

21.11.2017 07:38
Hviezda Bostonu Kyrie Irving (vľavo) v súboji s... Foto: SITA/AP, Tony Gutierrez
Kyrie Irving, Dennis Smith Hviezda Bostonu Kyrie Irving (vľavo) v súboji s Dennisom Smithom z Dallasu.

V drese Celtics podal skvelý výkon Kyrie Irving. Dvadsaťpäťročný rozohrávač aj vďaka piatim trojkám nazbieral 47 bodov a stal sa prvým hráčom Celtics od roku 2006 s viac ako 45 bodmi a 5 asistenciami v jednom zápase. Opäť zažiaril aj nováčik Jaylen Brown, ktorý nastrieľal 22 bodov.

„Keď v zápase za súperom zaostávame či už v prvom alebo druhom polčase, zomkneme sa a bojujeme proti čomukoľvek. Stresové situácie v závere? Nevnímam to tak. Je to len basketbal, ako keď hráte v parku a máte stav 7:7 pred rozhodnutím,“ povedal Irving.

V súboji divíznych rivalov si Cleveland na vlastnej palubovke poradil s Detroitom 116:88. Cavaliers po rozpačitom úvode sezóny, zdá sa, nabrali správny smer a triumfovali piatykrát v sérii.

Hviezda domácich LeBron James sa prezentovala 18 bodmi. Šestnásť z nich nastrieľal už v prvej štvrtine. O zápase rozhodla slabá defenzíva hostí v prvej polovici duelu, ktorá dovolila domácim dosiahnuť 76 bodov v prvom polčase.

„Dávno sme nezažili víťazstvo ako dnes. Štyridsaťosem minút sme plnili taktické pokyny, nepoľavili sme a podľa toho sa to aj skončilo,“ povedal po stretnutí LeBron James.

Nedarí sa Los Angeles Clippers, ktorí neuspeli v New Yorku s Knicks 85:107 a utrpeli deviatu prehru v rade. Ťahúňom domácich bol už tradične lotyšský krídelník Kristaps Porziňgis s 25 bodmi.

„Nevieme sa udržať v zápase. Vždy sa niečo stane a my vybuchneme,“ povedal tréner hostí Doc Rivers. „Dnes to nebolo dobré. Musíme hrať spolu 48 minút. Sme však tím a zatiaľ sa nič nekončí,“ doplnil svojho kouča pondelkový najlepší strelec Clippers Blake Griffin (21).

Bradley Beal s 23 bodmi pomohol Washingtonu k víťazstvu v Milwaukee 99:88. Dvadsaťštyriročný Beal v zápase strelil dve trojky a stal sa najmladším hráčom v histórii profiligy so 700 úspešnými trojkovými pokusmi.

Oklahome City v New Orleans nepomohlo ani triple-double Russela Westbrooka (22 bodov, 16 doskokov, 12 asistencií), Pelicans zvíťazili 114:107. Westbrooka zatienil domáci Anthony Davis, pripísal si 36 bodov a pridal 15 doskokov.