Bez opôr, bez šance. Slovenky padli v Sarajeve

Slovenské basketbalové reprezentantky nevstúpili ideálne do kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019 do Srbska a Lotyšska. V sobotňajšom stretnutí A-skupiny podľahli v Sarajeve výberu Bosny a Hercegoviny 67:79.

11.11.2017 20:21
Barbora Bálintová Foto: ,
Medzi opory, ktoré chýbajú v národnom tíme, patrí aj Barbora Bálintová.

Domáce hráčky si vypracovali už prvej štvrtine päťbodový náskok, po prvom polčase viedli 41:35. Tretia desaťminútovka síce patrila zverenkám Petra Kováčika, ale záver zápasu im nevyšiel a nedokázali otočiť duel vo svoj prospech.

Domáce ťahala najmä Milica Deurová, ktorá aj vďaka štyrom úspešným trojkám nazbierala 27 bodov. Zo Sloveniek bola najúspešnejšia Sabína Oroszová, ktorá k 24 bodom pridala aj 12 doskokov. Najbližšie Slovensko v stredu 15. novembra od 18.00 h v Ružomberku privíta Island.

Bosna a Hercegovina – Slovensko 79:67 (21:16, 20:19, 14:16, 24:16)
Najviac bodov Bosny: Deurová 27 (4 trojky), Gajičová 15 (10 doskokov), Vrančičová 10
Zostava a body SR: Oroszová 24 (12 doskokov), Mištinová 12, Hruščáková 10 (11 doskokov), Felixová 4, Bartánusová 0 (N. Kováčiková 10, Jelenčíková 5, Dudášová 2, Hašková, Jakubcová a Janoščíková 0).
TH: 16/24 – 6/9, fauly: 18 – 24, trojky: 9 – 7, rozhodovali: Jovovič (Chorv.), Smiljaničová (Srb.) a Emlek (Turec.)

Výsledok druhého stretnutia A-skupiny:
Island – Čierna Hora 62:84 (15:22, 17:17, 8:22, 22:23)

Slovenky vstúpili do duelu aktívnejšie, vypracovali si aj päťbodový náskok. Potom si tréner domácich Goran Lojo zobral oddychový čas a ten Bosne pomohol. Postupne náskok Slovenska zmazala a napokon ovládla prvú štvrtinu 21:16.

Druhá desaťminútovka bola opäť ako na hojdačke. Hostky dokázali vyrovnať a dokonca priebežne otočiť stav vo svoj prospech. Bosna však v závere zabrala a zásluhou troch úspešných trojok uzavrela prvý polčas so šesťbodovým náskokom.

Domáce hráčky pokračovali v iniciatíve aj v druhej polovici zápasu. V 27. min viedli dokonca už o 9 bodov. Následne si svoj prvý time out v stretnutí zobral aj tréner Sloveniek Peter Kováčik.

Jeho zverenky sa v závere štvrtiny dokázali vrátiť do zápasu a skorigovať odstup súperiek na 4 body. Záverečná štvrtina Slovenkám nevyšla, domáce zúročili svoje skúsenosti a rozhodli v nej o hladkom triumfe 79:67.

Viac na túto tému: #Bosna a Hercegovina #slovenské basketbalistky #kvalifikácia ME 2019